10 cech skutecznego pracownika sprzedaży

Ważnym ogniwem w procesie sprzedaży jest zespół handlowy. Dlatego tak często firmy poszukują znakomitych account managerów, przedstawicieli handlowych czy specjalistów sprzedaży. Sprawdź, jakie cechy mają skuteczni pracownicy działów handlowych.

Autor: Joanna Rubin 21 mar 2014 5:00

REKLAMA
Cele, które pobudzają do walki

Dla osób zajmujących się sprzedażą cele i wyniki są najważniejsze. Skuteczna sprzedaż, to duża sprzedaż. Kluczowym aspektem jest pozytywne nastawienie do całego procesu sprzedaży oraz do klientów. Oprócz wielu działań, które podejmują każdego dnia, nie mogą zapomnieć, że ich podstawową rolą jest zwiększanie przychodów firmy.

Warren Greshes autor „Piekielnie dobrej książki o sprzedaży" uważa, że nie istnieje żaden sekret gwarantujący osiąganie sukcesów w sprzedaży. Pracownicy po prostu powinni być zmotywowani i zorientowani na cele. Wtedy sprzedają więcej. (Fot. Shutterstock)


Puls HR Puls HR

10 cech skutecznego pracownika sprzedaży


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

EREMITA 2014-03-21 09:06:15

Najważniejsze w tym wszystkim to niestety człowiek, o którym wszyscy zapominają. Bycie człowiekiem jest w dzisiejszym świecie najtrudniejsze. Każdy z nas ma prawo do wypowiadania się, ale nikt nie ma prawa narzucać drugiemu człowiekowi swoich opinii, czy sądów, ponieważ będzie to zawsze subiektywizm. Żyjemy w określonym społeczeństwie i obowiązują nas określone zasady współżycia, dotyczy to także środowiska pracy. Najważniejszą z zasad, jest zasada dobrego wychowania bez względu czy dotyczy to pracy, czy nie….. i od tego powinna się zaczynać każda dyskusja. Ponieważ świnia w garniturze i w krawacie to tylko w dalszym ciągu świnia.