Targi motoryzacyjne w Genewie bez hostess. Przełom?

8 marca rusza największe święto motoryzacji - Geneva International Motor Show. Już dziś najbardziej popularny salon samochodowy w Genewie otwarty został dla dziennikarzy. Impreza ma być wyjątkowa, ale nie z powodu samochodów, a… braku skąpo odzianych hostess.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Targi motoryzacyjne w Genewie bez hostess. Przełom?

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

6 mar 2018 15:36


Jak donoszą media, hostess w skąpych strojach nie zobaczymy ich m. in. na stoisku Fiata, Toyoty, grupy PSA. Kobiety, ale skromnie ubrane, promować będą z kolei stoiska Alfy Romeo, Lamborghini czy Citroena.

Jedni podstawy takich decyzji firm motoryzacyjnych upatrują w głośnej akcji #MeToo. Według Bloomberga większość firm zadecydowała, że skąpo ubrane modelki mogą być źle postrzegane. Jak donosi Polsatsport.pl, także od najbliższego sezonu Formuły 1 (który rozpocznie 25 marca ) nie będzie młodych kobiet prezentujących w seksownych strojach numery startowe.

Jednak argumenty środowisk feministycznych, mówiące o tym, że promowanie produktów na różnego rodzaju targach przez skąpo ubrane młode ładne kobiety jest uwłaczające, dyskryminujące i poniżające, pojawiają się od kilu lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

krzysztof 2018-03-16 08:06:57

bez hostess w ogóle czy bez skąpo odzianych hostess? Tytuł jedno, tekst drugie