Nagrodzono najlepszych pracodawców w Łodzi

Trwają II Łódzkie Regionalne Targi Pracy i rozwoju osobistego w Hali Expo. Była to także okazja, by wybrać pięć firm, które uznane zostały za Top 5 łódzkich pracodawców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nagrodzono najlepszych pracodawców w Łodzi

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

27 wrz 2017 15:14


• Prezydent Hanna Zdanowska nagrodziła wkład firm w rozwój rynku pracy i zmniejszanie bezrobocia.

• Wyróżnione firmy są gwarantem najlepszych miejsc pracy w Łodzi.

• Bezrobocie w Łodzi spadło do 7,1 proc..

Nagrody otrzymało pięciu pracodawców:

- Ariadna S.A. Fabryka Nici

- Bluerank

- Fujitsu

- Transfer Multisort Elektronik

 - Uniwersytet Medyczny w  Łodzi.

Wyróżnienia otrzymały  LSI Software i Magnetix Gorszawa.

Prezydent podkreślała, że dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców oraz współpracy z urzędami pracy i urzędem miasta udało się obniżyć bezrobocie w Łodzi do 7,1 % czyli o połowę w stosunku do lat ubiegłych. To w realnych liczbach spadek w całym regionie ze 151 tysięcy osób bez pracy do 78 tysięcy. Takie dane podał pod koniec sierpnia GUS.

- To jest sukces i to niemały, ale wiemy, że czeka nas nadal dużo wspólnej pracy, by dołączyć do tych miast, które mają najlepsze rynki pracy i 2-4-procentowe bezrobocie - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Na targach do podjęcia pracy zachęcało 80 firm, oferując kilka tysięcy stanowisk.

- Łódź powoli staje się nowoczesnym rynkiem pracowników, a nie pracodawców. To całkowicie zmienia sposób funkcjonowania firm - powiedział obecny na uroczystości prezes Izby Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej i Naukowej Janusz Gołygowski.

- Dzisiaj, ze względu na postęp technologiczny, obie strony - i pracownicy, i pracodawcy - są zmuszone do maksymalnego wysiłku, by znaleźć satysfakcjonujące rozwiązania – dodał.

Targi pracy odbywają się z inicjatywy Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego, Powiatowego i wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Międzynarodowych Targów Łódzkich.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.