Konsultant SAP zawodem przyszłości. Co trzeba potrafić, by odnieść sukces?

Wobec ciągłego, chronicznego braku programistów, pojawia się pytanie co zrobić, gdy będzie ich już dość? Wówczas będziemy potrzebować konsultantów SAP, których zadaniem jest komunikować informatykom cele klienta lub firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konsultant SAP zawodem przyszłości. Co trzeba potrafić, by odnieść sukces?

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

11 lip 2017 12:50


• Jak przekonuje Paweł Wysocki (Quercus) kwestią czasu jest, by w zawodzie konsultanta SAP pojawiło się docenianie umiejętności miękkich. Do tej pory ta grupa zawodowa wyrastała bezpośrednio z programistycznego zaplecza, co sugerowało ich raczej techniczne wykształcenie.

• - Żyjemy w dobie automatyzacji - przekonuje prezes Quercus - część tzw. „twardych zadań”, jak choćby sporządzanie raportów, mogą wykonać za nas maszyny.

• Warto więc zwrócić uwagę, czy aby dalsze szkolenie pracowników i konsultantów SAP, a także ich rekrutacja, uwzględniła miękkie umiejętności.

 

Nie ma tygodnia byśmy nie przekazywali informacji o trudności w zatrudnieniu informatyków. Więcej, temat ten pojawia się na stronach naszego portalu bardzo często praktycznie od roku. Ostatnio nawet wicepremier Jarosław Gowin, po ogłoszeniu wyników maturalnych, proponował młodym ludziom szukanie edukacyjnej szansy na kierunkach programistycznych.

Więcej o jego apelu tutaj.

Co jednak, gdy podaż na rynku zatrudnienia informatyków sprosta zapotrzebowaniu i będzie specjalistów od programowania dość? Jak ocenia prezes Quercus Paweł Wysocki będziemy wówczas potrzebować kadry, która przełoży potrzeby klientów na konkrety, którym będą musieli sprostać informatycy. Będziemy potrzebować konsultantów SAP.

Konsultant SAP od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach tzw. zawodów przyszłości.

Jak przekonuje Paweł Wysocki by dobrze działać w tej branży potrzeba czegoś więcej, niż skończonej właśnie informatyki.

Jak dorastał zawód?

- Jeszcze kilka lat temu powszechna była opinia, że najlepszymi konsultantami są programiści - relacjonuje Wysocki sytuację na rynku. - Obecnie coraz wyraźniej widać, że także w obszarze IT zakres potrzeb i kompetencji zawodowych intensywnie ewoluował, dzięki czemu w „zero-jedynkowym świecie” znalazła się także przestrzeń dla miękkich umiejętności.

Kluczem do zrozumienia współczesnego świata technologii jest jego pęd, który także odbija się w przełożeniu zachcianek klienta na realne cele dla zespołów programujących.

Czytaj: Wyliczamy 10 powodów odejścia pracujących z konkretnej firmy

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.