Jaka praca daje szczęście?

Dobre wynagrodzenie, współpracownicy, na których można liczyć, możliwości rozwoju, zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym oraz czas dojazdu do pracy – to najważniejsze czynniki, które dają pracownikom poczucie szczęścia w pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jaka praca daje szczęście?

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl/AT

26 paź 2017 13:07


• Zdecydowana większość Polaków Polaków uważa, że dobre wynagrodzenie pomaga w byciu szczęśliwym.

• Na poczucie szczęścia w pracy wpływa nie tylko sama praca, ale też miejsce pracy

• Z badania wynika, iż Polacy są w swoich miejscach pracy są umiarkowanie szczęśliwi.

• Zdecydowanie bardziej zadowoleni są ci, którzy w tej chwili nie planują jej zmienić.

88 proc. Polaków uważa, że dobre wynagrodzenie pomaga w byciu szczęśliwym, 4 proc. twierdzi, że miejsce wykonywania pracy ma równie duże znaczenie jak praca, którą się w nim wykonuje, a aż 63 proc. deklaruje chęć zmiany miejsca zamieszkania na rzecz lepszej pracy. Jednak swoją pracę zdecydowanie poleciłoby znajomym tylko 29 proc. badanych – tak wynika z badań „Szczęście w pracy Polaków” przeprowadzonych na zlecenie agencji rekrutacyjnej Jobhouse.

Czytaj też: Co oprócz zarobków liczy się w pracy?

Praca jest ważną częścią naszego życia, spędzamy w niej przeciętnie 40 godzin tygodniowo, doskonalimy swoje umiejętności, by awansować i piąć się po szczeblach kariery, a korzyści finansowe, które dzięki niej uzyskujemy, określają nasz poziom dobrobytu. Pojawia się jednak pytanie, czy praca, którą wykonujemy daje nam szczęście?

Dobre wynagrodzenie, współpracownicy, na których można liczyć, możliwości rozwoju, zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym oraz czas dojazdu do pracy – to najważniejsze czynniki, które sprawiają, że ludzie czują się szczęśliwi w pracy. I choć z badania wynika, iż Polacy są w swoich miejscach pracy umiarkowanie szczęśliwi (6,3 w skali od 1 do 10), zdecydowanie bardziej zadowoleni są ci, którzy w tej chwili nie planują jej zmienić.

- Wysokość wynagrodzenia od lat utrzymuje się jako główny czynnik wpływający na satysfakcję z wykonywanej pracy. Natomiast warto zauważyć, iż możliwości rozwoju oraz realizacji pasji w pracy odgrywają coraz większą rolę. Podnoszenie swoich kompetencji pośrednio wpływa na lepsze wynagrodzenie, czego pracownicy są świadomi. Firmy, które umożliwiają pracownikom rozwój, zdobywają przewagę konkurencyjną – komentuje wyniki Marcin Potkański, ekspert ds. Employer Brandingu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

daga 2017-10-27 11:27:37

Akurat lubię swoją pracę, myślę że na to wpływa wiele czynników. Ale oczywiście bywają też gorsze dni, myślę, że to normalne. Czasem chciałoby się zamienić swoją pracę np. na taką: blog.impel.pl/praca-marzen/. Praca marzeń? pewnie istnieje, ale dla każdego znaczy co innego...