Jak przyciągnąć pracownika z innej firmy? Te benefity zachęcają do zmiany pracy

Dofinansowanie do urlopu (72 proc.) oraz do szkoleń (70 proc.) to dwa główne benefity, które ułatwiają podjęcie decyzji o zmianie pracy. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu "Benefity - czyli co motywuje pracowników" przygotowanego przez portal pracuj.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak przyciągnąć pracownika z innej firmy? Te benefity zachęcają do zmiany pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

31 sty 2018 15:30


Dalej na liście najpopularniejszych benefitów znajdziemy prywatną opiekę medyczną (62 proc.) oraz  możliwość pracy zdalnej (40 proc.). Jak zauważają eksperci z pracuj.pl, to pokazuje, że badani w ofercie pracodawców, najwyżej cenią sobie te benefity, które pozwalają im na oszczędności – czyli wszelkie formy dofinansowań.

W ich opinii, wysoka pozycja dofinansowania do szkoleń pokazuje, że benefity nie są rozpatrywane jedynie w kategorii okazji do odciążenia domowego budżetu, ale również długotrwałej inwestycji w swój rozwój i dalszą karierę.

Natomiast, dość niska ocena prywatnej opieki medycznej może wynikać z tego, że jest ona już w wielu firmach standardem, co oznacza, że przy zmianie pracy, benefit ten jest uznawany za oczywisty.

Okazuje się, że możliwość pracy zdalnej najbardziej cenią sobie osoby do 40. roku życia – w tym przedziale wiekowym deklaruje tak, co druga badana osoba. Wraz z wiekiem ankietowanych rola tego benefitu w znaczący sposób maleje.

Maciej Bąk, ekspert do spraw wynagrodzeń w pracuj.pl (fot.pracuj.pl) Maciej Bąk, ekspert do spraw wynagrodzeń w pracuj.pl (fot.pracuj.pl)

- Zróżnicowane w grupach wiekowych podejście do pracy zdalnej jako do benefitu pracowniczego, może być sygnałem zupełnie nowego trendu w obszarze udogodnień oferowanych pracownikom przez ich firmy - wskazuje Maciej Bąk, eskpert ds. wynagrodzeń w pracuj.pl.

Jak precyzuje, za granicą benefity mają niewiele wspólnego z polskimi pozapłacowymi świadczeniami. - Coraz częściej są to wyróżniki kultury organizacyjnej firmy i charakteryzują styl pracy w organizacji. Przykłady takich rozwiązań są już widoczne na naszym rynku - dodaje.

To na przykład benefit w postaci wspólnych śniadań jedzonych przez pracowników, możliwość przychodzenia do biura ze zwierzętami, czy 4-dniowy tydzień pracy.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku główne czynniki, które skłania Polaków do zmiany pracy były następujące: chęć rozwijania nowych umiejętności (51,9 proc.), wzrost wynagrodzenia (39 proc.) oraz potrzeba wyższych standardów etycznych (29 proc.). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

apolonia 2018-02-01 17:18:41

w Niemczech to dość popularne że pracodawcy zabiegają o dobrych pracowników. WIem co mówię bo widziałam to wielokrotnie w Niemczech gdzie pracowałam z Otto. Warunki oferowane są spoko, do tego penwość pracy i miejsca do kimy