Ewelina Solecka, Grupa Nowy Styl: Im mniej ekspresów do kawy w firmie, tym lepiej

Firmy coraz odważniej podchodzą do kreowania przestrzeni biurowych. Hamaki, huśtawki, ślizgawki, designerskie wnętrza, chillout roomy, piłkarzyki czy PlayStation dla wielu są na porządku dziennym. Mają poprawiać efektywność i kreatywność pracowników. Czy to jednak jest potrzebne? Czy w ogóle - w dobie rozwiniętych technologii, mobilności pracowników - biura są jeszcze potrzebne?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ewelina Solecka, Grupa Nowy Styl: Im mniej ekspresów do kawy w firmie, tym lepiej

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

6 mar 2018 6:00


  • Jak tłumaczy nam Ewelina Solecka, Workplace Consulting Manager w Grupie Nowy Styl, w tworzeniu przestrzeni biurowej najważniejsza jest funkcjonalność. - Możemy stworzyć zjeżdżalnie w każdym biurze, ale po co? Jeśli w większości z tych biur obowiązuje na przykład dress code, ostatecznie niewiele osób będzie z nich korzystać - mówi.
  • Poza tym, aby pobudzać kreatywność pracowników i zwiększyć przepływ informacji w firmie, wcale nie trzeba ekstrawaganckich rozwiązań. Czasem wystarczy o jeden ekspres do kawy mniej, ponieważ wiele pomysłów rodzi się w kolejce do kawy właśnie.
  • A czy biuro jest jeszcze w ogóle potrzebne? W dobie rozwiniętych technologii możemy przecież pracować praktycznie z każdego miejsca. Jak jednak przekonuje Ewelina Solecka, ludzie do kreatywnej pracy potrzebują innych ludzi. - Interakcje między pracownikami są dużo bardziej wartościowe, niż do tej pory myślano. Dlatego też pionierzy wdrażania pracy zdalnej, np. IBM, który już w 1980 r. wysłał swoich pracowników do domu, właśnie rozpoczynają proces ściągania ich z powrotem do biur - wyjaśnia.

Ewelina Solecka, Workplace Consulting Manager w Grupie Nowy Styl: To wynika z pewnych nowych koncepcji pracy, które swój początek mają w Australii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Kraje te jako pierwsze zwróciły uwagę na to, iż przestrzeń może w sposób efektywny wspierać styl pracy podejmowany przez pracowników, a w konsekwencji wpływać również na wyniki biznesowe firmy. Boom ten wynika także z pewnej ewolucji na rynku pracy. Myślę, że mamy coraz częściej do czynienia z rynkiem świadomego pracodawcy, który wie, że przez przestrzeń wyraża siebie i może ponadto z niej uczynić narzędzie – nie tylko do przyciągania pracowników, ale i ich zatrzymywania w firmie. Pracodawcy oferują różne benefity. Według mnie jednym z ważniejszych jest biuro, bowiem jest to środowisko, w którym przebywamy ciągle, które na nas w związku z tym stale oddziałuje. Stąd warto zadbać, by było komfortowe.

Czytaj też: Biurowa gra w kolory. Sprawdźcie, w jakiej kolorystyce najlepiej się pracuje

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.