Dobrze zaprojektowane biuro może przekonać do wyboru pracodawcy

Nowoczesne, dobrze zaprojektowane biuro, to zdaniem 65 proc. badanych element, który sprzyja produktywnej pracy. Ale nie tylko, wyjątkowa przestrzeń może przekonać potencjalnego pracownika do wybrania pracodawcy, który ją oferuje. A to w czasach rekordowo niskiego bezrobocia, jest już na wagę złota.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobrze zaprojektowane biuro może przekonać do wyboru pracodawcy

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

28 lip 2017 12:25


• Polityka budowania marki w czasach, kiedy stopa bezrobocia sięga nieco ponad 7 proc., jest jednym z ważniejszych elementów skutecznych kampanii rekrutacyjnych.

• Dziś nikogo nie dziwi, że firmy poszukują pracowników np. poprzez portale społecznościowe. Tam jedną z pierwszych rzeczy, jakimi możemy się pochwalić jest zdjęcie biura. 

• Ciekawie zaaranżowane wnętrze może przyciągnąć do nas pracownika. Jednocześnie daje nam większą pewność, że będzie on dobrze wykonywał swoją obowiązki. 

Okazuje się, że aranżacja przestrzeni, w jakiej chcemy zaoferować pracę ma ogromne znaczenie. Według badania „BPO i Centra Usług Wspólnych: Pracownicy sektora zabierają głos w sprawie swojego miejsca pracy” 65 proc. respondentów uważa, że nowocześnie zaprojektowane biuro sprzyjające produktywnej pracy, może przekonać do wybrania pracodawcy, który oferuje tego typu przestrzeń biurową. 

Jednak, aby dana firma była zauważona, musi wyróżniać się na tle innych. Wskazanie jej przewagi i konkurencyjności. - Nie wolno o tym zapominać podczas projektowania biura – mówi Anna Sulima – Gillow, kierownik działu orojektowego Forbis Group. Jak dodaje, każda firma jest inna ze względu na branżę w jakiej działa, pochodzenie, styl zarządzania, politykę HR.

Aż 65 proc. respondentów uważa, że nowocześnie zaprojektowane biuro może przekonać do wybrania pracodawcy.Fot. materiały prasowe Aż 65 proc. respondentów uważa, że nowocześnie zaprojektowane biuro może przekonać do wybrania pracodawcy.Fot. materiały prasowe

- Nie należy ulegać zatem chwilowym modom aranżacyjnym, tylko zastanowić się dobrze co za pośrednictwem wnętrza naszego biura chcemy przekazać obecnym i potencjalnym pracownikom. Wspomniane na początku badanie dowodzi także, iż 81 proc. respondentów chciałoby przed zawarciem umowy o pracę zobaczyć swoje miejsce pracy w biurze. Aranżacja przestrzeni tworzy zatem pierwsze wrażenie, które trudno zatrzeć. Równie ważna jest jednak także funkcjonalność biura. Ta zostanie zweryfikowana już w pierwszych dniach po zatrudnieniu - podkreśla Sulima – Gillow.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.