Apple uruchamia sieć klinik AC Wellnes dla pracowników. Szuka lekarzy i pielęgniarek

Amerykański koncern Apple wchodzi w zupełnie nową branżę - opiekę medyczną. AC Wellnes to nowa sieć klinik medycznych, którą specjalnie dla swoich pracowników uruchomi gigant IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Apple uruchamia sieć klinik AC Wellnes dla pracowników. Szuka lekarzy i pielęgniarek

PODZIEL SIĘ


Autor: AH

28 lut 2018 11:37


Pierwsze kliniki, oferujące podstawową opiekę medyczną, mają ruszyć już wiosną 2018 r. Jednak z ich usług nie będzie mógł skorzystać każdy. Opieka medyczna w sieci dedykowana będzie wyłącznie pracownikom Apple i ich rodzinom.

PrtSc/acellness.com PrtSc/acellness.com

Jak dowiadujemy się na stronie internetowej projektu, twa właśnie rekrutacja. Do AC Wellnes poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, pracownicy medyczni, trenerzy.

Jak informuje serwis cnbc.com, pierwsze kliniki powstaną w Santa Clara, niedaleko Cupertino, gdzie swoją centralę ma Apple oraz w Apple Park, nowym, imponującym kampusie firmy.

Czytaj także: Apple szykuje potężne inwestycje na amerykańskim rynku

Tym samym Apple idzie w ślad Amazona, który zaledwie kilka tygodni temu ogłosił powołanie wraz z Berkshire Hathaway i JP Morgan własnej spółki zajmującej się ochroną zdrowia.

W tym przypadku nowy podmiot swoimi usługami również ma objąć jedynie pracowników tych trzech firm.

Warto jednak pamiętać, że Amazon, JP Morgan i Berkshire Hathaway w sumie zatrudniają ponad 840 tys. ludzi. Czytaj więcej: Jeff Bezos, Warren Buffett i Jamie Dimon planują rewolucję w opiece zdrowotnej pracowników

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.