AmRest w 2017 roku wyszkolił 4,5 tys. menedżerów. Więcej niż Oxford

KFC, PizzaHut, Burger King czy Starbucks to tylko niektóre marki, które tworzą sieć restauracji firmy AmRest. Obecnie firma działa w 16 krajach, w których łącznie ma 1,6 tys. restauracji. Plan na ten rok? Jedna nowa restauracja dziennie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

AmRest w 2017 roku wyszkolił 4,5 tys. menedżerów. Więcej niż Oxford

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

13 mar 2018 0:01


  •  Średnio liczymy, że na jedną restaurację przypada ok. 50 osób - mówi Oksana Staniszewska, dyrektor ds. zasobów ludzkich. Jeśli zatem w 2018 r. będzie powstawać jedna nowa restauracja dziennie, można się spodziewać kilkunastu tysięcy (ok. 18,2 tys.) - nowych miejsc pracy.
  • Firma rekrutuje na zewnętrz, ale również mocno stawia na swoje kadry. - W zeszłym roku wyszkoliliśmy 4,5 tys. menedżerów. Więcej niż Oxford - mówi Oksana Staniszewska, która sama swoją karierę w AmRest zaczynała od stanowiska asystenta kierownika w KFC, a dziś jest nie tylko dyrektorem ds. personalnych, ale i członkiem zarządu.
  • Jeszcze kilkanaście lat temu Oksana była w Polsce jedyną Ukrainką zatrudnioną w firmie. Dziś firma zatrudnia 800 osób z Ukrainy.

Swoją pracę w AmRest zaczęłaś dwanaście lat temu od stanowiska asystenta kierownika w KFC, rok później zostałaś kierownikiem restauracji Pizza Hut w Polsce. Później zajęłaś się projektami HR-owymi, a dziś jesteś członkiem zarządu i dyrektorem ds. HR w AmRest. Jak to się stało, że w ogóle zaczęłaś pracę w tej firmie?

Oksana Staniszewska, dyrektor ds. zasobów ludzkich: - Był to trochę… eksperyment.

Tak naprawdę moja przygoda z AmRest zaczęła się nieco przypadkowo. Pracowałam wówczas na Uniwersytecie w Kijowie. Jedna z moich studentek realizowała na seminarium temat związany z rekrutacją i postanowiliśmy podejść do tematu od strony praktycznej. Dla mnie najlepszą formą motywacji jest wyzwanie, szczególnie na forum, dlatego wszyscy razem stworzyliśmy i złożyliśmy CV do AmRest. To był eksperyment, chcieliśmy się przyjrzeć procesowi rekrutacji od środka. Krok po kroku doszliśmy do etapu assessment center – które dwanaście lat temu nie było jeszcze znaną praktyką, więc tym bardziej cieszyło nas to ciekawe i cenne doświadczenie. A pewnego dnia odebrałam telefon od rekruterki, która powiedziała: „Oksana, gratuluję. Mam nadzieję, że przyjmiesz stanowisko zastępcy kierownika restauracji”.

I jaka była twoja reakcja?

Śmiałam się i na początku powiedziałam, że bardzo dziękuję, ale muszę się zastanowić i przyznałam się również, że był to eksperyment. Padła jednak propozycja, abym pierwsze trzy miesiące spędziła we Wrocławiu na tzw. procesie onboardingu. Tego procesu też wówczas nie znałam, więc byłam zaintrygowana.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.