ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem praktyki dla studentów i i pozyskiwanie nowej kadry

0 0
ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem praktyki dla studentów i i pozyskiwanie nowej kadry
Współpraca z uczelniami to dla ZUS bardzo ważny kierunek rozwoju, także w kontekście pozyskiwania nowych, wyspecjalizowanych kadr(fot.PTWP)

• Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi.
• Efektem mają być obopólne korzyści - praktyki i zdobywanie przez studentów wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych oraz szkolenia dla pracowników ZUS i pozyskiwanie nowych kadr.

"Jesteśmy w trakcie zawierania umów z dużą częścią uczelni w Polsce. Na dzień dzisiejszy jest już ich kilka. Planujemy kolejne. Myślę, że będzie to kilkanaście uczelni" - powiedział dr Marcin Wojewódka z zarządu ZUS, który podpisał 5-letnie porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową (PWSZ) w Płocku (Mazowieckie).

Umowa obejmuje m.in. realizację wspólnych projektów naukowych, badawczych i rozwojowych oraz organizację praktyk studenckich i specjalistycznych konferencji.

"Tego rodzaju umowy zawieramy z różnymi uczelniami. W niektórych przypadkach będą to studia podyplomowe razem prowadzone, a w innych przypadkach będzie to szkolenie naszych pracowników przy wsparciu kadry dydaktycznej uczelni" - wyjaśnił Wojewódka.

Jak zaznaczył, współpraca z uczelniami, w tym z mniejszych ośrodków akademickich, to dla ZUS bardzo ważny kierunek rozwoju, także w kontekście pozyskiwania nowych, wyspecjalizowanych kadr.

"Jako zakład jesteśmy obecni w całej Polsce, w każdym powiecie, w każdym województwie. Współpracujemy z różnymi ośrodkami akademickimi. Nie ograniczamy się do tych największych, wiodących, ale szukamy współpracy, kapitału intelektualnego w mniejszych ośrodkach. To dla nas bardzo ważny kierunek rozwoju, także dla rekrutacji kadr. Potrzebujemy fachowców, których, mamy nadzieję, pozyskamy także za pośrednictwem lokalnych uczelni" - podkreślił Wojewódka.

Jak przypomniał, ZUS jest trzecim co do wielkości pracodawcą w Polsce, zatrudniając na terenie całego kraju ok. 46 tys. pracowników.

Czytaj też: ZUS przekazał 222,4 mln zł do OFE

Dotychczas ZUS podpisał porozumienia o współpracy m.in. z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu. Jeszcze we wrześniu podobna umowa ma zostać zawarta z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Według rektora płockiej PWSZ prof. dr. hab. n. med. Macieja Słodkiego umowa z ZUS daje możliwość szerokiej współpracy we wszystkich dziedzinach, w których uczelnia ta kształci, czyli zarówno w naukach ekonomicznych, społecznych, jak i naukach o zdrowiu. "Dzięki zawartej umowie studenci naszej uczelni będą mieli przede wszystkim szansę skorzystania ze specjalistycznych praktyk w ZUS, natomiast kadra zyska możliwość rozwoju naukowego" - ocenił rektor.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.