ZSZ w Wodzisławiu współpracuje z Politechniką Śląską

0 0
ZSZ w Wodzisławiu współpracuje z Politechniką Śląską
Umowa przewiduje m.in. udzielanie pomocy w tworzeniu programów kształcenia, udostępnianie zasobów bibliotecznych i laboratoryjnych oraz prowadzenie wykładów dla uczniów. /Fot. mat. pras.

Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim podpisał umowę z wydziałem mechanicznym technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jej celem jest m.in. wymiana doświadczeń w zakresie nauczania i podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.

Podpisanie porozumienia w tej sprawie było jednym z elementów tegorocznego „Święta Szkoły” w Zespole Szkół Zawodowych. Ze strony szkoły podpisała je dyrektor Danuta Mielańczyk. Politechnikę reprezentował prodziekan ds. dydaktyki wydziału mechanicznego technologicznego dr hab. inż. Waldemar Kwaśny. 

Umowa przewiduje m.in. udzielanie przez uczelnię pomocy w tworzeniu autorskich programów kształcenia, udostępnianie zasobów bibliotecznych i laboratoryjnych oraz prowadzenie wykładów dla uczniów.

Uczniowie ZSZ będą mogli również brać udział w wykładach, ćwiczeniach, pracach kół naukowych i innych zajęciach prowadzonych przez pracowników wydziału. Co ciekawe, jeszcze w czasie edukacji w szkole ponadgimnazjalnej młodzież będzie mogła zdobywać zaliczenia respektowane podczas rekrutacji na studia na wydziale.

Dodatkowo Politechnika Śląska będzie wspierać ZSZ w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych nauczycieli, a także wspólnie organizować przedsięwzięcia edukacyjne.

W zamian Zespół Szkół Zawodowych zobowiązał się do umieszczania w swych wnętrzach materiałów informacyjnych o wydziale mechanicznym technologicznym oraz do udziału w działaniach promujących studia wyższe na wydziale.

Szkoła będzie też pomagać uczelni w organizowaniu  imprez i konkursów, zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez studentów, a także umożliwi studentom prowadzenie badań wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.