ZNP: Trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji

Pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji zebrano 0,5 mln podpisów - poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zaznaczył, że to dane szacunkowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZNP: Trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/EM

20 mar 2017 13:04


• Prezes ZNP Sławomir Broniarz szacuje, że zebrano już 0,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji. Wszystkie zebrane podpisy zostaną policzone pod koniec marca.

• Pomysłodawcą referendum jest ZNP, a w skład komitetu wspierającego inicjatywę wchodzą przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych.

• O tym, czy referendum edukacyjne się odbędzie, zdecyduje Sejm w głosowaniu nad wnioskiem w tej sprawie.

"Związek Nauczycielstwa Polskiego dziękuje wszystkim osobom, organizacjom i stowarzyszeniom, które włączyły się aktywnie w zbiórkę podpisów pod obywatelskim wnioskiem o referendum" - powiedział Broniarz na wspólnym briefingu z przedstawicielami Partii Zieloni, która jest w komitecie organizacyjnym referendum.

Jak mówił, członkowie komitetu chcą, by akcja w swojej pierwszej fazie zakończyła się z końcem marca. "Wówczas policzymy dokładnie, ile mamy głosów. I wspólnie z koalicją Nie dla chaosu w szkole podejmiemy decyzje, co robimy dalej" - poinformował.

Prezes ZNP, pytany, ile szacunkowo zostało już zebranych podpisów, odpowiedział: "Podawaliśmy w ubiegłym tygodniu, że mamy ponad 400 tys. podpisów. Zarówno w piątek, jak i dziś w godzinach porannych, przyszło do nas kilkaset kart z podpisami (...). Jestem przekonany, że 0,5 mln już mamy, ale chcemy zebrać zdecydowanie więcej".

Czytaj więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

a 2017-03-20 19:16:30

Brawo dla doktora UG!!Brawo za zebrane podpisy!Ratujcie szkolnictwo!