ZNP: Reforma oświaty to bolesny eksperyment dla nauczycieli

• Założenia reformy edukacji znowu podzieliły polityków.
• PiS przekonuje, że zmiany w oświacie będą bezbolesne i nie doprowadzą do żadnego bałaganu organizacyjnego.
• Opozycja grzmi, że wprowadzą do edukacji chaos, który będzie trwał w polskim szkolnictwie przez najbliższe lata.
• PSL wspólnie z ZNP chcą bronić polskiej szkoły. Według PSL szkolny mętlik, jaki zapowiada reforma edukacji, najbardziej nie służy małym szkołom wiejskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZNP: Reforma oświaty to bolesny eksperyment dla nauczycieli

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

21 wrz 2016 9:19


Przedstawione przez minister edukacji Annę Zalewską 16 września br. szczegóły nowelizacji prawa oświatowego oraz projekty ustaw dotyczących zmian w edukacji rozgrzały emocje polityków.

– Reforma edukacji jest wszechstronna, przemyślana i oczekiwana przez Polaków – komentowali założenia przedstawione przez minister edukacji narodowej przedstawiciele PiS.

Projekt zmian zaprezentowany przez minister Zalewską wzbudził kontrowersje wśród posłów opozycji, która nie zostawiła na nim suchej nitki: – Hasłem, które powinno być wpisane do reformy, którą proponuje minister Zalewska, jest jedno słowo – chaos. Chaos, który będzie trwał w polskim szkolnictwie przez najbliższe lata – krytykowali zmiany w edukacji posłowie PO.

Marzena Machałek z PiS przekonywała, że reforma edukacji to zmiana ewolucyjna, która pozwoli w sposób łagodny dostosować się samorządom do nowej rzeczywistości i do nowej struktury, będzie tutaj duża wolność i duża swoboda.

– Operacja ta będzie bezbolesna. Nie doprowadzi do żadnego bałaganu organizacyjnego – zapewniała poseł Machałek.

– Będzie wręcz przeciwnie. Zmiany w systemie oświaty uderzą w uczniów, nauczycieli, rodziców, ale także w samorządy, które poniosą skutki finansowe – zapewniał w rozmowie z Parlamentarny.pl Borys Budka (PO). O zmianach w edukacji jako „programie chaos plus” mówi Nowoczesna. Szef Platformy Grzegorz Schetyna zapowiada wotum nieufności dla minister Zalewskiej.

Przeciwko rządowym planom protestował też Związek Nauczycielstwa Polskiego. – To będzie bardzo bolesny eksperyment dla nauczycieli. Pani minister mówi, że to będzie bezkosztowe dla samorządów. Nie mogę podzielić tego optymizmu – przekonywał szef związku Sławomir Broniarz, dodając, że związek nie wyklucza innych form protestu.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.