Zmiany w oświacie, Broniarz: Minister czeka z ogłoszeniem zmian. Żyjemy w niepewności

• Sławomir Broniarz napisał list otwarty na zakończenie roku szkolnego.
• Prezes ZNP wyraża w nich obawy związane z planowanych zmian w edukacji.
• Broniarz nie wierzy w zapewnienia minister edukacji, według których nikt nie straci pracy z powodu podwyższenia wieku obowiązku szkolnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w oświacie, Broniarz: Minister czeka z ogłoszeniem zmian. Żyjemy w niepewności

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (MN)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

24 cze 2016 13:03


Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego nie kryje obaw przed szykowanymi zmianami w oświacie. „Kończymy trudny rok szkolny pełni obaw. Właściwie nie wiemy, jaki będzie następny” – napisał w liście do nauczycieli na zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Jak podkreślił, ma poważne obawy co do przyszłości oświaty.

- Minister edukacji czeka z ogłoszeniem zmian w oświacie do wakacji. O tym, jak będzie w przyszłości wyglądał ustrój szkolny, jakie będą etapy kształcenia, w jakim kierunku zmierzają zmiany podstawy programowej, dowiemy się dopiero 27 czerwca w Toruniu. Do tego czasu żyjemy w niepewności, a po ogłoszeniu zmian prawdopodobnie trudno będzie o mówić o beztroskim wypoczynku – pisze Sławomir Broniarz.

Czytaj też: Szkolnictwo w nowym systemie edukacji: Są pierwsze szczegóły

Prezes ZNP punktuje, że jest wiele powodów do niepokoju przed nadchodzącym rokiem szkolnym. Obawy budzi zapowiedź minister edukacji dotycząca skrócenia o rok okresu kształcenia ogólnego (z dziewięciu do ośmiu lat), choć obecny model edukacji przynosi pozytywne efekty, co oddają kolejne badania PISA.

Jednocześnie Sławomir Broniarz nie wierzy w zapewnienia minister edukacji, według których nikt nie straci pracy z powodu podwyższenia wieku obowiązku szkolnego. Jak pisze, są to „puste deklaracje”. Obawę budzi również fakt, że minister edukacji milczy na temat podniesienia poziomu wydatków państwa na polską edukację.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mer 2016-06-26 23:13:48

znamienne jest, że ogłoszą to w toruniu:)))))