wnp.pl

ZM Tarnów nauczy młodych zawodu... ślusarza, spawacza czy tokarza

0 0

Zakłady Mechaniczne Tarnów zawarły kolejną umowę o współpracy w zakresie edukacji. Tym razem dotyczy ona kształcenia na poziomie szkoły zawodowej.

ZM Tarnów nauczy młodych zawodu... ślusarza, spawacza czy tokarza
fot. ZM Tarnów

Partnerem przedsiębiorstwa jest Centrum Szkół Zawodowych prowadzone przez Izbę Rzemieślniczą, Drobnej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Porozumienie dotyczy kształcenia w zawodach: operator procesów skrawania CNC, ślusarz, spawacz, frezer i tokarz.

Uczniowie zdobywający wykształcenie w zakresie tych specjalności będą mieli możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu w Zakładach Mechanicznych. W rezultacie po zdobyciu doświadczeń w zakresie obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń absolwenci Centrum Szkół Zawodowych powinni być lepiej przygotowani do wykonywania swojej pracy.

Czytaj też: Młodzi nie chcą wybierać szkół zawodowych. Jak to zmienić i wypełnić lukę na rynku pracy?

Praktyka wskazuje, że 75 proc. absolwentów tej szkoły, prowadzonej przez rzemieślniczy samorząd zawodowy, pozostaje po szkole w zatrudnieniu.

Uczniowie zdobywający wykształcenie w zakresie specjalności: operator procesów skrawania CNC, ślusarz, spawacz, frezer i tokarz - będą mieli możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu w Zakładach Mechanicznych.

- Cieszymy się, że teraz nasi uczniowie będą nabywać doświadczeń zawodowych w tak renomowanym przedsiębiorstwie - powiedział dyrektor Izby Franciszek Uszko po podpisaniu porozumienia.

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska: 820 mln euro na rozwój szkolnictwa zawodowego

Jedna z największych tarnowskich firm zyska natomiast w wyniku współpracy pracowników młodocianych. - Osoby odbywające zajęcia w zakresie przygotowania zawodowego będą bowiem zatrudniane na podstawie umowy o pracę - tłumaczy prezes Zakładów Mechanicznych Krzysztof Jagiełło.

Ponadto firma ma także przeprowadzić zajęcia teoretyczne w ramach turnusów z przedmiotów zawodowych dotyczących specjalności, w zakresie których zawarto porozumienie. Dodatkowo przedsiębiorstwo zobowiązało się do promowania wśród absolwentów gimnazjum rzemieślniczego Centrum Szkół Zawodowych.

Warto dodać, że placówka ta prowadzi, popularne w Niemczech i Szwajcarii, tak zwane nauczanie dualne. Jest ono oparte na zdobywaniu umiejętności praktycznych w przedsiębiorstwach. W sumie Centrum Szkół Zawodowych w szkołach zawodowych, technikum i liceum w Tarnowie oraz Pilźnie kształci obecnie 600 osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.