Zawodówki będą kształcić pracowników call center?

• Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB złożyło wniosek do Ministerstwa Gospodarki o wpisanie zawodu pracownika centrum elektronicznej obsługi klienta do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.
• Celem inicjatywy jest podniesienie i wyrównanie jakości usług świadczonych przez call center.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zawodówki będą kształcić pracowników call center?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 kwi 2016 14:54


Wniosek o wpisanie zawodu pracownika centrum elektronicznej obsługi klienta do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego wpłynął już do ministra gospodarki. Po zaopiniowaniu trafi do Ministerstwa Edukacji Narodowej, które po konsultacjach społecznych podejmie ostateczną decyzję w sprawie wpisu.

Czytaj też: Praca w call center - rozwój, komfort i wysoka pensja?

Celem tej procedury jest określenie standardu kompetencji dla zawodu telemarketera i pracownika call center na poziomie szkoły zawodowej. Jak podkreśla SMB, będzie to krok w zakresie podniesienia i wyrównania jakości usług świadczonych przez call i contact center, w tym usług telemarketingu. Pozwoli to też budować pozytywny wizerunek pracodawców z tej branży - zarówno wobec klientów, jak i samych pracowników.

Zainteresowanie ze strony pracodawców

Inicjatywa rozszerzenia listy zawodów na poziomie szkolnictwa zawodowego pojawiła się pierwotnie na poziomie szkół. Jednak zainteresowanie tematem wyrażają również przedsiębiorcy. Zasilenie rynku pracownikami o ugruntowanych kompetencjach będzie dla wielu firm, w szczególności tych dbających o najwyższe standardy działania, bardzo wartościowe.

Czytaj też: Praca w call center? Do niej także trzeba się przygotować

- Sam wniosek to dopiero początek drogi. Do wykonania będzie jeszcze sporo pracy - mówi Marcin Sosnowski, dyrektor wykonawczy Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. - Każdy, kto chce budować najwyższe standardy działania call center w naszym kraju zostanie powitany z otwartymi ramionami, bo do zrobienia jeszcze naprawdę dużo - dodaje.

Niezbędne kompetencje pracowników call center

Przy opracowywaniu wniosku, w szczególności jego merytorycznej części, SMB wspomagali eksperci z rynku. Zakres wiedzy i umiejętności niezbędnych do komfortowej i profesjonalnej obsługi klientów jest szeroki. Nie jest możliwe nauczenie konsultantów wszystkiego co niezbędne w trakcie kilkutygodniowego szkolenia wstępnego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.