Zarządzanie z pasją

0 0
Zarządzanie z pasją

Kompetentny i zaangażowany menedżer, który potrafi zmotywować podwładnych do pracy i w pełni wykorzystać ich potencjał, to największa wartość dla firmy. Czy da się obudzić w kadrze zarządzającej pasję do kierowania? Pomocne w tym zakresie mogą okazać się szkolenia kompetencyjne starannie dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

By obudzić w kadrze zarządzającej pasję do kierowania wystarczy zaangażować ją w proces rozwiązywania problemów danego działu lub firmy, a także zapewnić jej możliwość zdobycia wiedzy, której do tego procesu potrzebuje.

Gdzie ta pasja?

Według specjalistów Bridgestone Poznań i House of Skills pasja do kierowania powstaje w wyniku wspólnego wypracowywania przez pracowników nowych narzędzi i standardów postępowania, które następnie są wdrażane w bieżące działania firmy.

Realny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa daje pewność, że wysiłek przyniesie wymierne korzyści, co z kolei motywuje i zachęca do dalszej aktywności. Pracownicy są bardziej zaangażowani i zmotywowani do implementacji wypracowanych metod postępowania, ponieważ nie są one im odgórnie narzucone.

- Nikt nie jest w stanie lepiej określić źródła problemu i wskazać skutecznych sposobów na jego rozwiązanie niż pracownicy. Dlatego w ramach Szkoły Zarządzania umożliwiamy im zespołową identyfikację zagrożeń i wspólne określenie działań niezbędnych do poprawy sytuacji. Dzięki czemu wszyscy uczestnicy mają bezpośredni wpływ na pozytywne zmiany w Bridgestone - tłumaczy Patrycja Ślosarczyk z działu personalnego Bridgestone Poznań.

Chcąc określić wiedzę i umiejętności niezbędne do kierowania z pasją, należy również dokładnie zapoznać się z potrzebami i oczekiwaniami kadry zarządzającej. Pomocne są regularne rozmowy, w czasie których kierownicy mogą zgłaszać swoje spostrzeżenia. Szczera i wzajemna wymiana doświadczeń pozwoli na zaplanowanie odpowiedniego dalszego programu edukacyjno-rozwojowego.

Jak to osiągnąć?

Zarządzanie z pasją w Bridgestone udało się osiągnąć dzięki zwiększeniu efektywności standardowych szkoleń. Wdrożony został autorski program szkoleniowy dla pracowników - Szkoła Zarządzania „Kierowanie z pasją", opracowany wspólnie ze specjalistami z firmy doradczo-szkoleniowej House of Skills. Program opiera się m.in. na teorii Kena Blancharda w zakresie przywództwa sytuacyjnego. Zgodnie z nią lider (szef) powinien dostosowywać sposób zachowania do aktualnych potrzeb danego pracownika w konkretnym zadaniu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.