Wzornictwo, praca, studia: Są duże perspektywy dla studentów

- Widać coraz większe wsparcie dla edukacji wzornictwa. Są duże perspektywy dla studentów chcących rozpocząć lub kontynuować naukę za granicą - mówi Marek Cecuła, właściciel Modus Design Studio.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wzornictwo, praca, studia: Są duże perspektywy dla studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 cze 2016 7:46Inwestycja w design to zysk dla gospodarki i firm, budowanie pozytywnego wizerunku kraju i tworzenie jego kultury materialnej - przekonują eksperci, na których powołuje się "Puls Biznesu".

Wzornictwo przemysłowe wreszcie doczekało się docenienia przez producentów i media. Już na początku lat 90 XX wieku wzornictwo przemysłowe zostało zaliczone przez ekspertów międzynarodowych do grupy dziedzin mających w Polsce największe perspektywy rozwoju. Jednak pomimo sygnałów z zagranicy oraz prób podejmowanych przez polskich projektantów polityka państwa dotycząca wzornictwa przemysłowego nie istniała. Duża zmiana nastąpiła w 2006 roku, gdy sektor ten włączono do rządowego programu "Zwiększanie innowacyjności w Polsce" - pisze gazeta.

Czytaj też: Oto najlepsze uczelnie w Polsce

"Obecnie widać coraz większe wsparcie dla edukacji wzornictwa. Są duże perspektywy dla studentów chcących rozpocząć lub kontynuować naukę za granicą. Wielu z nich postanowiła rozpocząć swoją karierę zawodową poza granicami Polski" - mówi Marek Cecuła, właściciel Modus Design Studio.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.