Wystartował nowy portal doradztwa edukacyjno-zawodowego

Wyszukiwarki zawodów w poszczególnych województwach, instytucji doradztwa edukacyjno-zawodowego, a także szkół - to tylko niektóre narzędzia, jakie można znaleźć na portalu Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wystartował nowy portal doradztwa edukacyjno-zawodowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 mar 2015 17:50


Pod adresem www.doradztwo.koweziu.edu.pl wszyscy zainteresowani mogą znaleźć informacje pomagające w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze lub zmianie drogi zawodowej. Uruchomiona w tym tygodniu mapa prowadzi do 16 portali wojewódzkich, gdzie znajdują się informacje na poziomie regionalnym.

Czytaj też: Janusz Piechociński wspiera zawodowców. Odwiedził Samsung Labo

I tak np. na stronie woj. mazowieckiego można znaleźć m.in. informacje na temat tegorocznej edycji przewodnika po szkołach zawodowych stolicy (technikach i zasadniczych szkołach zawodowych) przygotowanych przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Województwa publikują też analizy dotyczące lokalnych rynków pracy.

Portal przygotowany przez KOWEZiU wpisuje się w promocję wśród uczniów kończących gimnazja szkolnictwa zawodowego w ramach "Roku szkoły zawodowców", ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Od początku marca uczniowie mogą m.in. korzystać z przygotowanej przez resort interaktywnej Mapy Szkół Zawodowych. Umieszczone są na niej informacje dotyczące wszystkich techników i zasadniczych szkół zawodowych w całym kraju.

Można tam znaleźć m.in. informacje o zawodach, w których kształcą szkoły, miejscach praktyk u pracodawców oraz wynikach egzaminów osiąganych przez uczniów tych szkół.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.