wnp.pl

Wystartował kolejny inkubator przedsiębiorczości

0 0
Wystartował kolejny inkubator przedsiębiorczości
Fot. Fotolia

We wrocławskim 36 oddziale Banku Zachodniego WBK, swoje przestrzenie dla start-upów otworzył największy w Polsce Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

Start-upy w Polsce to już nie przedsiębiorstwa realizujące przypadkowe projekty, ale wdrażające przemyślane i rzetelnie opracowane koncepcje. Za nimi stoją młodzi ludzie przekonani co do wartości swoich pomysłów, zdeterminowani do zrobienia z nich realnego biznesu.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości funkcjonują na polskim rynku od 10 lat. Obecnie jest ich już 50, a w ich ramach swoją działalność prowadzą 1522 start-upy.

- Jesteśmy przekonani, że wspieranie nowoczesnych i innowacyjnych pomysłów z jakimi zaczynają swoją działalność start-upy, to konieczność. W dłuższej perspektywie mogą one być gwarantem oraz podstawą silnej polskiej gospodarki, a także jej pozycji w świecie - powiedział Michał Kuczmierowski, dyrektor Santander Universidades realizowanego w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

Bank w ramach Santander Universidades aktywnie współpracuje ze środowiskiem akademickim. Dlatego właśnie decyzja o udostępnieniu pomieszczeń jednego z naszych oddziałów celem uruchomienia Inkubatora była dla nas naturalna. Wierzymy, że działalność wrocławskiego AIP przełoży się na ciekawe efekty biznesowe.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości nie ogranicza swojej działalności jedynie do pomocy w prowadzeniu start-upa. AIP to także warsztaty i wydarzenia promujące przedsiębiorczość, mentorzy dzielący się swoim doświadczeniem, ambitny zespół i atmosfera start-upowej społeczności, do której może dołączyć każdy bez względu na wykształcenie i wiek.

- Tak duża przestrzeń udostępniona przez Bank Zachodni WBK uczyniła wrocławski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości największym w Polsce. Cieszę się, że udało mi się zdobyć zaufanie banku, którego do słuszności idei nie musiałem długo przekonywać. Inicjując rozmowy wiedziałem, ze mam do czynienia nie tylko z instytucją finansową, ale z bankiem dostrzegającym potencjał polskich start-upów - powiedział Tomasz Sajewski, dyrektor wrocławskiego AIP.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.