Wybrano najlepszych zagranicznych studentów w Polsce

0 0
Wybrano najlepszych zagranicznych studentów w Polsce
Liczba zagranicznych studentów w Polsce w 2013 roku wynosiła ponad 29 tysięcy, a rok później - około 40 tysięcy. (Fot.: studyinpoland.pl)

• Rozdano nagrody dla najlepszych zagranicznych studentów w Polsce w konkursie Interstudent 2015. 
• Zwyciężyli Hiszpanka Cristina Rodriguez Alvarez, Kanadyjczyk Timothy Mankowski i Syryjczyk Assef Salloom.
• W minionym roku akademickim studenci z zagranicy stanowili 3,14 proc. wszystkich studentów w kraju.

Nagrody wręczono w czwartek (21 stycznia) w Gdańsku. Konkurs Interstudent jest organizowany w ramach programu "Study in Poland" prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

W konkursie mogli wziąć udział studenci zagraniczni studiujący na polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Warunkiem udziału były dobre wyniki w nauce, aktywność w środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości.

W kategorii "studia doktoranckie" zwyciężył Assef Salloom z Syrii - doktorant kierunku philosophy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Laureat po ukończeniu studiów doktoranckich zamierza się habilitować, założyć własny instytut muzyki i prowadzić różne działania kulturalne, których celem jest budowanie porozumienia pomiędzy Polską a Syrią.

- Na nadchodzące lato zaplanowałem już trzy tego rodzaju wydarzenie kulturalne z obszaru poezji, muzyki i tańca. Zamierzam też zachęcać obcokrajowców zainteresowanych dyskusją na tematy związane z kulturą i partycypacją do udziału w spotkaniach Lubelskiego Koła Filozofii, którego jestem inicjatorem - zapowiada Salloom.

Kanadyjczyk Timothy Mankowski - student IV roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi - okazał się najlepszy w kategorii studiów magisterskich. Najpierw do Polski przyjeżdżał na wakacje, które spędzał z rodziną i przyjaciółmi.

- Studiowanie medycyny w Łodzi nie oznacza jednak tylko sięgania do korzeni, ale także wydaje się być swego rodzaju przeznaczeniem - tu studiowali moi rodzice i tutaj się pobrali - mówi Mankowski.

- W przyszłym roku zamierzam rozpocząć staż w Polsce. Zamierzam zostać radiologiem i wprowadzać innowacje technologiczne w medycynie, w oparciu o moje doświadczenia i kontakty w dziedzinie informatyki - zapowiada.

Cristinę Rodriguez Alvarez z Hiszpanii - studentkę IV roku architektury na Politechnice Gdańskiej - nagrodzono w kategorii studia licencjackie.

- Kiedy dwa lata temu przyjechałam do Polski w ramach programu stypendialnego Erasmus, szybko uległam fascynacji ludźmi, kulturą, a także możliwością samorozwoju poprzez przynależność i działalność w stowarzyszeniach studenckich i stowarzyszeniach architektów - mówi laureatka.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • w kraju jest też sporo dobrych naszych studentów ;) niezależnie od tego każdy z nich powinien zadbać o rozwój swojej ścieżki zawodowej ;) wiadomo,że najlepiej szukać na własną rękę. tak też trafiłam do impela :) i wiele się tu nauczyłam, i przez obserwację i przez uczestnictwo w codziennych obowiązkach. tą firmę polecam każdemu!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.