Wybrali i wygrali. Laureaci konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór" nagrodzeni

Osiemnastu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w piątek (12 czerwca) nagrody w konkursie "Szkoła zawodowa - mój wybór", zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wybrali i wygrali. Laureaci konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór" nagrodzeni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 cze 2015 7:36


Celem konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór" jest promocja szkolnictwa zawodowego wśród młodych ludzi.

- Bardzo nam zależy na tym, żeby ci, którzy kończą gimnazjum i zastanawiają się co dalej, mogli decydować świadomie, żeby ci, którzy już wiedzą, co chcą robiąc w życiu, mogli iść do dobrych zasadniczych szkół zawodowych i dobrych techników - powiedziała do laureatów konkursu minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

- Rozumiem, że wy jesteście tym osobami, które już zdecydowały, żeby uczyć się w szkole zawodowej, dlatego też jesteście najlepszymi orędownikami na rzecz szkolnictwa zawodowego - dodała.

Oni postawili na zawodówki

Celem konkursu było upowszechnianie kształcenia zawodowego. Zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach: praca pisemna, praca plastyczna lub film. Osobno oceniane były prace gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Szkoła zawodowa przygotowuje nas równocześnie do matury i do egzaminu zawodowego. Mamy lepszy start w życie. Kończąc szkołę mamy zawód, możemy też studiować - powiedział dziennikarzom jeden z laureatów konkursu Krzysztof Duma z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie, uczący się na kierunku technik informatyk. Napisał on rap, w którym zachęca do wyboru szkoły zawodowej. Dzięki filmowi z rapem zajął on pierwsze miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Drugie miejsce w kategorii film zajął Albert Iwanicki z Technikum nr 1 w Lubsku, trzecie - Maciej Kwietniewski z Zespołu Szkół w Staszowie. W tej samej kategorii wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zdobył Piotr Ucieklak z Gimnazjum nr 2 w Myszkowie, drugie - Monika Mielnicka z Publicznego Gimnazjum w Ciciborze Dużym, a trzecie - Mateusz Grzywna z Zespołu Szkół w Sarzynie.

W kategorii prac plastycznych w szkołach ponadgimnazjalnych trzecie miejsce zajęła Angelika Stadler z Technikum Architektoniczno-Budowlanego nr 2 w Sosnowcu. Zbudowała ona model "rusztowania - drabiny kariery.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.