Wybrali i wygrali. Laureaci konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór" nagrodzeni

0 0
Wybrali i wygrali. Laureaci konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór" nagrodzeni
MEN wręczyło nagrody 18 laueratom konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór" fot. mat.pras.

Osiemnastu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w piątek (12 czerwca) nagrody w konkursie "Szkoła zawodowa - mój wybór", zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór" jest promocja szkolnictwa zawodowego wśród młodych ludzi.

- Bardzo nam zależy na tym, żeby ci, którzy kończą gimnazjum i zastanawiają się co dalej, mogli decydować świadomie, żeby ci, którzy już wiedzą, co chcą robiąc w życiu, mogli iść do dobrych zasadniczych szkół zawodowych i dobrych techników - powiedziała do laureatów konkursu minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

- Rozumiem, że wy jesteście tym osobami, które już zdecydowały, żeby uczyć się w szkole zawodowej, dlatego też jesteście najlepszymi orędownikami na rzecz szkolnictwa zawodowego - dodała.

Oni postawili na zawodówki

Celem konkursu było upowszechnianie kształcenia zawodowego. Zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach: praca pisemna, praca plastyczna lub film. Osobno oceniane były prace gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Szkoła zawodowa przygotowuje nas równocześnie do matury i do egzaminu zawodowego. Mamy lepszy start w życie. Kończąc szkołę mamy zawód, możemy też studiować - powiedział dziennikarzom jeden z laureatów konkursu Krzysztof Duma z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie, uczący się na kierunku technik informatyk. Napisał on rap, w którym zachęca do wyboru szkoły zawodowej. Dzięki filmowi z rapem zajął on pierwsze miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Drugie miejsce w kategorii film zajął Albert Iwanicki z Technikum nr 1 w Lubsku, trzecie - Maciej Kwietniewski z Zespołu Szkół w Staszowie. W tej samej kategorii wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zdobył Piotr Ucieklak z Gimnazjum nr 2 w Myszkowie, drugie - Monika Mielnicka z Publicznego Gimnazjum w Ciciborze Dużym, a trzecie - Mateusz Grzywna z Zespołu Szkół w Sarzynie.

W kategorii prac plastycznych w szkołach ponadgimnazjalnych trzecie miejsce zajęła Angelika Stadler z Technikum Architektoniczno-Budowlanego nr 2 w Sosnowcu. Zbudowała ona model "rusztowania - drabiny kariery.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.