Wsparcie finansowe dla 10 tys. studentów? To pomysł PSL na uzdrowienie polskiej edukacji

0 0
Wsparcie finansowe dla 10 tys. studentów? To pomysł PSL na uzdrowienie polskiej edukacji
- 10 tys. najlepszych studentów powinno dostać stypendia prezydenckie, wynoszące po 1 tys. zł miesięcznie - mówił Kosiniak-Kamysz. (fot. gdm.praca.gov.pl)

• PSL proponuje wydawać na naukę więcej (2 proc. PKB) i nagrodzić stypendiami prezydenckimi 10 000 najlepszych studentów.
• Lider Stronnictwa, Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że ciągłe reformy nauki nie dają rezultatów, nawet jeśli w 25 lat Polska weszła do elity społeczeństw wykształconych (25 lat temu było nad Wisłą 4 razy mniej studentów).
• Eksperci zaproszeni do Warszawy argumentują, że nauka wymaga w Polsce finansowania przez biznes.

- Ciągle reformowanie powoduje, że niczego nie robimy dobrze - zaczynał Kosiniak-Kamysz. Przypomnijmy, że w ramach ostatnich 20 lat reformowano polskie szkolnictwo wyższe np. wprowadzając tzw. system boloński (3+2).

- Nasza nauka musi być lepiej dostosowana do potrzeb rynku pracy - rysował punkt wyjścia szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

Polityk PSL jednak nie jest pesymistą, bo o ile edukację się w Polsce reformuje, współczynnik skolaryzacji jest na bardzo wysokim poziomie. - Polska w ćwierć wieku czterokrotnie zwiększyła liczbę studentów - zaznaczył lider Stronnictwa.

Tutaj też pojawił się pierwszy konkretny pomysł. Kosiniak-Kamysz mówił: - Staże i praktyki studentów, już w trakcie studiów, powinny być opłacane przez Państwowe Urzędy Pracy.

Na tym nie koniec. - 10 tys. najlepszych studentów powinno dostać stypendia prezydenckie, wynoszące po 1 tys. zł miesięcznie - mówił Kosiniak-Kamysz.

Po czym widzi w strukturze uniwersytetów przestrzenie dla dzieci pracowników i studentów. - Chcemy, by żłobki i przedszkola powstały przy każdej uczelni wyższej w Polsce.

Więcej na temat czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.