WSiP chce szkolić nauczycieli i dyrektorów

• Powołany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 2014 roku ośrodek doskonalenia nauczycieli wchodzi na rynek z pakietem szkoleń dla szkół.
• Oferuje ponad 200 szkoleń z 12 obszarów edukacyjnych dla dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół w Polsce - m.in. z zarządzania, nadzoru pedagogicznego czy prawa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

WSiP chce szkolić nauczycieli i dyrektorów

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

14 kwi 2016 16:21


WSiP zawsze prowadził szkolenia dla nauczycieli w ramach swojej rutynowej działalności. Jednak przez rosnące potrzeby stworzono nowy zespół ekspertów edukacyjnych specjalizujących się w obszarze szkoleń. Po dwóch latach testów i przygotowań prowadzonych wspólnie z nauczycielami oraz dyrektorami szkół Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE) stworzył ofertę składającą się z ponad 200 szkoleń obejmujących 12 obszarów edukacji wskazanych przez klientów oraz MEN. WSiP dodatkowo uruchomił ogólnopolski cykl e-konferencji, które będą poświęcone możliwościom wykorzystania funduszy europejskich w obszarze edukacji zawodowej.

– Oferta szkoleniowa powstała w oparciu o wiele badań potrzeb dyrektorów i nauczycieli jak i nowe kierunki rozwoju edukacji wskazane przez MEN – mówi Jerzy Garlicki, prezes WSiP. – Szkolenia stają się coraz ważniejszym elementem całego systemu edukacji: nie tylko są rozwiązaniem dzisiejszych potrzeb rynku, ale co ważniejsze budują podstawę do jego rozwoju w przyszłości. Odpowiadając na te potrzeby wprowadzamy bardzo szeroki, profesjonalny pakiet szkoleń. – dodaje.  

Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli

Obecnie dyrektorzy szkół występują w wielu rolach: nauczyciela praktyka, przewodniczącego rady pedagogicznej, menedżera, pracodawcy. Zakres ich odpowiedzialności jest ogromny, a do sprostania wszystkim wymaganiom potrzebne są różnorodne kompetencje. Współczesność konfrontuje nauczycieli i dyrektorów z niezwykle szybkim rozwojem nauki i postępem technologicznym. a także z ciągłymi zmianami w oświacie. Reformom podlega prawo oświatowe.

WSiP przebadał potrzeby szkoleniowe nauczycieli i dyrektorów i na tej podstawie opracował ofertę ORKE w 12 obszarach edukacji dla dyrektorów (np. zarządzanie, nadzór pedagogiczny, prawo), nauczycieli i rad pedagogicznych (np. metodyka, dydaktyka, rozwój osobisty, prawo, wychowanie, technologie informacyjno-komunikacyjne, diagnoza i ocenianie).

W katalogu szkoleń znalazł się również bardzo popularny pakiet edukacyjny „Kariera na Maksa” wspierający nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w doradztwie zawodowym dla uczniów. Pakiet został kupiony przez WSiP od firmy Progra, która zajmuje się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego związanego z poradnictwem zawodowym i planowaniem kariery.

WSiP dodatkowo oferuje cykl czterech e-konferencji dla dyrektorów i nauczycieli, które będą poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z możliwością pozyskania przez szkoły funduszy europejskich w obszarze edukacji zawodowej w latach 2016-2020.

Nad jakością oferty ORKE czuwa rada programowa składająca się z autorytetów z różnych dziedzin edukacyjnych. Oferta otrzymała najwyższe oceny w ewaluacji, którą w styczniu 2016 r. przeprowadziło Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.