WSiP chce szkolić nauczycieli i dyrektorów

0 0
WSiP chce szkolić nauczycieli i dyrektorów
Obecnie dyrektorzy szkół występują w wielu rolach: nauczyciela praktyka, przewodniczącego rady pedagogicznej, menedżera, pracodawcy. (Fot.: Flickr, Ilmicrofono Oggiono)

• Powołany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 2014 roku ośrodek doskonalenia nauczycieli wchodzi na rynek z pakietem szkoleń dla szkół.
• Oferuje ponad 200 szkoleń z 12 obszarów edukacyjnych dla dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół w Polsce - m.in. z zarządzania, nadzoru pedagogicznego czy prawa.

WSiP zawsze prowadził szkolenia dla nauczycieli w ramach swojej rutynowej działalności. Jednak przez rosnące potrzeby stworzono nowy zespół ekspertów edukacyjnych specjalizujących się w obszarze szkoleń. Po dwóch latach testów i przygotowań prowadzonych wspólnie z nauczycielami oraz dyrektorami szkół Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE) stworzył ofertę składającą się z ponad 200 szkoleń obejmujących 12 obszarów edukacji wskazanych przez klientów oraz MEN. WSiP dodatkowo uruchomił ogólnopolski cykl e-konferencji, które będą poświęcone możliwościom wykorzystania funduszy europejskich w obszarze edukacji zawodowej.

– Oferta szkoleniowa powstała w oparciu o wiele badań potrzeb dyrektorów i nauczycieli jak i nowe kierunki rozwoju edukacji wskazane przez MEN – mówi Jerzy Garlicki, prezes WSiP. – Szkolenia stają się coraz ważniejszym elementem całego systemu edukacji: nie tylko są rozwiązaniem dzisiejszych potrzeb rynku, ale co ważniejsze budują podstawę do jego rozwoju w przyszłości. Odpowiadając na te potrzeby wprowadzamy bardzo szeroki, profesjonalny pakiet szkoleń. – dodaje.  

Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli

Obecnie dyrektorzy szkół występują w wielu rolach: nauczyciela praktyka, przewodniczącego rady pedagogicznej, menedżera, pracodawcy. Zakres ich odpowiedzialności jest ogromny, a do sprostania wszystkim wymaganiom potrzebne są różnorodne kompetencje. Współczesność konfrontuje nauczycieli i dyrektorów z niezwykle szybkim rozwojem nauki i postępem technologicznym. a także z ciągłymi zmianami w oświacie. Reformom podlega prawo oświatowe.

WSiP przebadał potrzeby szkoleniowe nauczycieli i dyrektorów i na tej podstawie opracował ofertę ORKE w 12 obszarach edukacji dla dyrektorów (np. zarządzanie, nadzór pedagogiczny, prawo), nauczycieli i rad pedagogicznych (np. metodyka, dydaktyka, rozwój osobisty, prawo, wychowanie, technologie informacyjno-komunikacyjne, diagnoza i ocenianie).

W katalogu szkoleń znalazł się również bardzo popularny pakiet edukacyjny „Kariera na Maksa” wspierający nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w doradztwie zawodowym dla uczniów. Pakiet został kupiony przez WSiP od firmy Progra, która zajmuje się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego związanego z poradnictwem zawodowym i planowaniem kariery.

WSiP dodatkowo oferuje cykl czterech e-konferencji dla dyrektorów i nauczycieli, które będą poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z możliwością pozyskania przez szkoły funduszy europejskich w obszarze edukacji zawodowej w latach 2016-2020.

Nad jakością oferty ORKE czuwa rada programowa składająca się z autorytetów z różnych dziedzin edukacyjnych. Oferta otrzymała najwyższe oceny w ewaluacji, którą w styczniu 2016 r. przeprowadziło Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.