Wrocławscy studenci wygrali staż w dziale R&D w 3M

0 0
Wrocławscy studenci wygrali staż w dziale R&D w 3M
Do finału konursu 3Mind zakwalifikowało się 15 osób, które podzielone zostały na 3 zespoły. (Fot.: mat. pras.)

Zespół studentów z Wrocławia wygrał w konkursie 3Mind organizowanym przez 3M. Dzięki narzędziu prezentującemu działanie opatrunków Viscoplast zakwalifikowali się na staż w dziale badań i rozwoju 3M we Wrocławiu.

Firma 3M postawiła młodym wrocławskim studentom zadanie, które okazało się prawdziwym wyzwaniem. Studenci mieli skonstruować interaktywne narzędzie demonstracyjne, które będzie wykorzystane w Centrum Innowacji 3M. Wszystko to w ramach konkursu 3Mind, kierowanego do studentów kierunków technicznych.

– Wrocławskie Centrum Innowacji to miejsce, w którym pokazujemy, jak nauka zastosowana w praktyce zmienia otaczający nas świat – opowiada Emilia Demczur, opiekun Centrum i organizator konkursu.

Nagrodą główną w konkursie 3Mind był staż w dziale badań i rozwoju 3M we Wrocławiu. Do pierwszej edycji konkursu zgłoszenia nadesłało blisko 100 osób. 

– Ci młodzi ludzie potrafią zobaczyć produkty 3M z zupełnie innej perspektywy, wnieść świeżą energię i niesamowicie inspirować do tworzenia nowych rozwiązań – opowiada Marek Krajanowski, reprezentujący zarząd 3M we Wrocławiu, członek jury konkursu 3Mind 

Do finału zakwalifikowało się 15 osób, które podzielone zostały na 3 zespoły. Ich zadaniem było skonstruowanie interaktywnych narzędzi prezentujących działanie wybranych produktów 3M.

Wśród nich nalazły się między innymi: ultra-lekki wypełniacz mikrosferyczny Glass Bubbles, półmaska filtracyjna Aura oraz wodoodporny i oddychający opatrunek z linii zaawansowanej Viscoplast – Tegaderm.

Ocenie Jury podlegały: kreatywność, koncepcja, jakość wykonania, wartość dla klienta oraz prezentacja projektu. Zwycięski projekt pokazał właściwości opatrunku linii zaawansowanej Viscoplast. Pomysł był prosty, ale pozwolił na kompleksową prezentację złożonych cech produktu – jego wodoodporność, wytrzymałość i elastyczność.

– Dobry pomysł to podstawa działalności badawczo-rozwojowej i tworzenia innowacji. Można pracować latami nad zaawansowanymi koncepcjami, a niekiedy to ta najprostsza, pojawiająca się nagle idea okazuje się najlepszą i przełomową. Mamy na to wiele dowodów w historii naszej firmy. Bez naukowców 3M nie byłoby odblaskowych folii na znakach drogowych, karteczek Post-it, czy dobrze wygłuszonych samochodów. Każdy z laureatów konkursu ma szansę zostać takim naukowcem – stwierdza Tomasz Duda, dyrektor R&D w 3M w Polsce.

– Wyzwaniem był zdecydowanie czas. Nasza intensywna praca trwała do ostatnich chwil – opowiadają uczestnicy konkursu. – Na potrzebę realizacji zadania rozebraliśmy nawet na części stare sprzęty AGD – podsumowuje zwycięski zespół.

Skonstruowane przez studentów narzędzia będzie można zobaczyć we wrocławskim Centrum Innowacji 3M.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.