Wrocławscy studenci najlepsi w zarządzaniu

- Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwyciężyli w konkursie "Przedsiębiorstwo, Finanse i Zarządzanie" zorganizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga - poinformował w środę uniwersytet.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocławscy studenci najlepsi w zarządzaniu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 maj 2013 14:47


Zwycięska drużyna to zespół w składzie: Tomasz Dzikowski, Wojciech Musiał, Bartosz Stawski i Piotr Zieliński.

W konkursie brały udział uczelnie ekonomiczne z całego kraju. Zakwalifikowanych zostało 15 najlepszych drużyn.

Wśród zadań było m.in. przygotowanie case study związanego z rozwojem nowej firmy, zmierzenie się z tematyką i realnym przejęciem spółki oraz wzięcie udziału w negocjacjach biznesowych. Studenci musieli wykazać się kompleksową wiedzą z zakresu kalkulacji matematyczno-statystyczno-finansowych, budowania optymalnej oferty przedsiębiorstwa, postępowania w sytuacji kryzysowej oraz przygotowania odpowiedniego arkusza kalkulacyjnego. Niezbędna była także umiejętność strategicznego podejmowania decyzji.

Według rzeczniczki prasowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Jolanty Nowackiej, konkurs "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie" był znakomitą okazją, by skonfrontować teoretyczną wiedzę zdobytą na rodzimej uczelni z praktycznymi przypadkami, z którymi na co dzień spotykają się pracownicy firm consultingowych.

"Niezwykle przydatne było doświadczenie zawodowe zdobyte przez studentów podczas różnego rodzaju praktyk, staży i pracy, które wykorzystali w czasie konkursu" - dodała Nowacka.

Zwycięska drużyna to studenci III roku studiów I stopnia Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.