Włodzimierz Karpiński: Zatrudnianie absolwentów w spółkach Skarbu Państwa wzmocni konkurencyjność firm

0 0
Włodzimierz Karpiński: Zatrudnianie absolwentów w spółkach Skarbu Państwa wzmocni konkurencyjność firm
Spółki Skarbu Państwa dużo inwestują i będą atrakcyjnymi miejscami pracy (Włodzimierz Karpiński, fot. msp.gov.pl)

– Chcemy zatrzymać w Polsce najzdolniejszych młodych ludzi i zapewnić im rozwój tuż po studiach. W spółkach Skarbu Państwa jest dla nich miejsce. Zależy nam, aby przyłączyli się do budowania wartości polskich firm – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister skarbu.

Ponad 600 zgłoszeń wpłynęło dotąd na konkurs "Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!", gdzie do wygrania są płatne staże w spółkach z udziałem Skarbu Państwa dla absolwentów uczelni - poinformował minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Karpiński uczestniczył w spotkaniu ze studentami Politechniki Lubelskiej, na którym zachęcał do udziału w konkursie zorganizowanym przez resort. "Chciałbym, żebyście byli spersonifikowaną syntezą sojuszu świata akademickiego i świata gospodarczego, reprezentowanego przez spółki Skarbu Państwa" - powiedział Karpiński.

"Chcemy połączyć waszą świeżość spojrzenia, kreatywność, determinację i pracowitość z tym, co czeka spółki Skarbu Państwa, z coraz większym wyzwaniem gospodarek konkurencyjnych" - dodał minister.

Karpiński tłumaczył, że zatrudnianie absolwentów w spółkach SP wzmocni konkurencyjność firm, a jednocześnie zatrzyma młodych ludzi w kraju. Przekonywał, że spółki SP dużo inwestują i będą atrakcyjnymi miejscami pracy.

Na obawy wyrażone przez jednego ze studentów, że zbyt dużo młodzieży studiuje i nie wszyscy znajdą pracę, Karpiński odpowiedział, że on też doświadczył trudności w znalezieniu pracy i 25 lat temu sam był gastarbeiterem w Londynie, wykonywał "proste i ciężkie" czynności.

"Doskonale rozumiem taką trudną perspektywę. Wyobrażam sobie to dramatycznie, że młody człowiek nie ma pracy. Obowiązkiem państwa jest stworzenie takich ram, by rynek pracy był jak najbardziej pojemny, ja to staram się robić" - mówił Karpiński.

Zapowiedział, że trwający obecnie konkurs ministerstwa dla absolwentów, który ma charakter pilotażowy, w przyszłości zostanie zmieniony w powszechny programu praktyk, już nie tylko w spółkach SP, ale także w innych podmiotach gospodarczych.

Do konkursu na staż w spółkach SP można przystąpić jeszcze do końca marca tego roku. W tym celu należy zarejestrować się na stronie resortu skarbu (http://msp.gov.pl/pl/pracuj-dla-nas/29331,O-programie.html) i wypełnić ankietę badającą predyspozycje do pracy. Najlepsi zostaną zaproszeni przez spółki na rozmowę kwalifikacyjną.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.