Wielton objął patronatem specjalność studiów mechatronicznych na Politechnice Śląskiej

W lutym wystartuje nowa specjalność studiów mechatronicznych na Politechnice Śląskiej. Projektowanie mechatronicznych układów mobilnych swoim patronatem objął Wielton.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielton objął patronatem specjalność studiów mechatronicznych na Politechnice Śląskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

8 gru 2015 11:05


Absolwenci patronackiej specjalizacji zdobędą wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki i sensoryki przemysłowej, a także informatyki i teorii sterowania, niezbędnej do projektowania i integrowania specjalistycznych urządzeń, stosowanych w maszynach i pojazdach oraz w aparaturze diagnostycznej i pomiarowej. Będą projektować, integrować, wytwarzać, i eksploatować różnego rodzaju maszyny i urządzenia.

- Studenci projektowania mechatronicznych układów mobilnych mogą w przyszłości związać się z naszą firmą - mówi Mariusz Golec, prezes Wielton.

Specjalizacja na wydziale Politechniki Śląskiej wpisuje się w strategię spółki, która od lat wspiera kształcenie młodego pokolenia, organizując m.in. klasy patronackie w wieluńskim Zespole Szkół Nr 2.
Efektem strategii Wieltonu jest tworzone przez dwie dekady centrum kompetencyjne w Wieluniu.

Już wkrótce spółka uruchamia centrum badawczo-rozwojowe, w którym odbywać się będą testy technologiczne produkowanych naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych. Park maszynowy w połączeniu z zapleczem inżynieryjnym i naukowym ma pozwalać na opracowanie innowacyjnych rozwiązań technicznych i oferować nową jakość produktów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.