Wielton najpierw wykształci studentów, a później ich zatrudni

Wielton i Politechnika Śląska podpisali porozumienie w sprawie utworzenia nowej specjalności studiów. Współpraca polskiego producenta naczep i przyczep z uczelnią, obejmie także m.in. organizowanie staży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielton najpierw wykształci studentów, a później ich zatrudni

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AG)

wnp.pl

9 gru 2014 10:22


Współpraca przemysłu i nauki obejmuje dwa obszary. Pierwszy to pomoc naukowa dla studentów: poprzez praktyki i staże, udostępnienie im procesów technologicznych Wieltonu, kształcenie ich poprzez nową specjalność na drugim stopniu studiów kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ("Struktury i ustroje lekkie"). Drugi obszar to wspólne badania i starania o finansowanie projektów.

Czytaj też: Studenci projektują dla Ikei

 - Jeśli uda nam się nawiązać bliską współpracę, może uda nam się przekonać studentów, że warto do nas przyjechać i pracować, mówił wiceprezes Wielton, Mariusz Golec.

Wielton od kilkunastu lat prowadzi własny dział badań i rozwoju. Obecnie trwa rozbudowa tego sektora. W nowym obiekcie powstanie stacja do całopojazdowego badania naczepy - jedyna taka w tej części Europy.

Czytaj też: Najlepsi studenci mają szanse na staże w spółkach skarbu państwa

Zatrudnionych będzie dodatkowych 30 inżynierów. Nowa specjalizacja na Politechnice Śląskiej, dedykowana pod działalność Wielton pozwoli na rozwój badań i przygotowanie wykwalifikowanej kadry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.