Większość firm ceni dyplom zagranicznej uczelni

Choć ponad trzy czwarte polskich spółek dostrzega dodatkową wartość pracowników, którzy mają za sobą studia za granicą, tylko co dziesiąta podejmuje starania, aby ich pozyskać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Większość firm ceni dyplom zagranicznej uczelni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

16 gru 2015 9:23


Jak wykazały wyniki badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Boston Consulting Group (BCG) we współpracy z Fundacją GPW wśród szefów HR spółek notowanych na GPW, krajowe firmy choć doceniają atuty zagranicznych uczelni, to rzadko kiedy podejmują działania zmierzające do tego by aktywnie pozyskiwać takich kandydatów.

- Tylko 10 proc. firm uczestniczy w konferencjach lub organizuje prezentacje na zachodnich uczelniach - informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Są młodzi, świeżo po studiach, a zarabiają 77 proc. więcej

Tymczasem okazuje się że absolwenci zagranicznych uczelni to w dużej części ambitna młodzież, która może okazać się bardzo cenna na polskim rynku. Przywożą oni do ojczyzny nie tylko wiedzę, ale też sporo przydatnych, a ciągle trudnych do zdobycia w kraju obserwacji i doświadczeń.

Według unijnego raportu na temat korzyści z programu wymiany Erasmus, w przypadku absolwentów z doświadczeniem międzynarodowym ryzyko długotrwałego bezrobocia jest o połowę mniejsze w porównaniu z absolwentami, którzy nie studiowali ani nie odbywali stażu poza granicami swego kraju. Natomiast pięć lat po ukończeniu studiów stopa bezrobocia wśród osób, które studiowały bądź szkoliły się za granicą jest niższa o 23 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.