Wiedza nie jest tak ważna przy rekrutacji na studia?

Osoba z licencjatem kiepskiej szkoły może się z łatwością dostać na renomowaną uczelnię. Wystarczy że ma wysoką średnią.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiedza nie jest tak ważna przy rekrutacji na studia?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

26 maj 2014 10:17


Część uczelni podczas rekrutacji faworyzuje absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy skończyli słabe szkoły, ale mają wysoką średnią. Tymczasem nie jest tajemnicą, że piątka piątce nierówna. A to właśnie ocena z dyplomu i średnia ze studiów licencjackich są najczęściej kryteriami przy rekrutacji na studia drugiego stopnia - donosi "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Absolwenci śląskich uczelni nie mają problemów ze znalezieniem pracy

"Z pewnością nie jest to sprawiedliwe, bo nie weryfikuje w żaden sposób wiedzy kandydatów. Trójkowy student Uniwersytetu Warszawskiego czy Jagiellońskiego może umieć więcej niż piątkowy niejednej podrzędnej uczelni" - mówi Piotr Muller, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

"Prawo do studiów finansowanych z budżetu państwa, a nawet sam status studenta, jako uprawniający do pomocy finansowanej ze środków publicznych, powinny być przyznawane i odbierane na podstawie jasnych i jednolitych w skali kraju przesłanek. Tymczasem praktyka rekrutowania budzi wątpliwości" - uważa Marcin Chałupka, ekspert w dziedzinie prawa o szkolnictwie wyższym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.