Wakacje w firmie z językami obcymi

Coraz więcej firm stara się produktywnie wykorzystać wakacyjny czas i szlifuje umiejętności językowe swoich pracowników. W trakcie wakacji, czyli okresu spokojniejszego dla wielu firm, pracownicy mogą na przykład rozpocząć naukę zupełnie nowego języka. Do dyspozycji jest bogaty wachlarz możliwości – w dodatku często w promocyjnych cenach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje w firmie z językami obcymi

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

19 cze 2013 18:54


Semestr w jeden miesiąc? Rok nauki w 2 miesiące? Jest to możliwe dzięki intensywnym treningom, które w krótkim czasie pozwolą szybko nadrobić brakującą wiedzę i rozwinąć potrzebne umiejętności.

Chociaż oferty szkół są różne - od kilku do nawet kilkudziesięciu zajęć w tygodniu - pewne jest, że system ten znacznie ułatwia naukę, a już na pewno gwarantuje skuteczne zapamiętywanie nowo poznanego materiału. Taka kuracja uderzeniowa to dobry sposób nauki na niższych poziomach zaawansowania, kiedy efekty widać bardzo szybko.

Dla osób, które całkiem nieźle radzą sobie z językiem, nie mniej atrakcyjną i intensywną formą nauki są warsztaty językowe. - Podczas jedno- lub dwudniowego szkolenia uczestnicy przygotują się do prowadzenia swobodnych konwersacji, skutecznych prezentacji i negocjacji w danym języku, tworzenia korespondencji biznesowej, czyli bezproblemowego radzenia sobie w sytuacjach biznesowych - twierdzi Magdalena Marcinkowska, ekspert z firmy Skrivanek.

Dla firm, które szczególnie cenią czas, optymalnym rozwiązaniem będą wciąż zyskujące na popularności konwersacje online i lekcje wirtualne.

Umożliwiają one naukę w dowolnym czasie i w wybranym przez siebie miejscu - w pracy, w domu, w podróży, na wakacjach. Wystarczy komputer, Internet oraz słuchawki. Zajęcia, które są prowadzone przez polskich lektorów lub native speakerów, kładą szczególny nacisk na skuteczną komunikację, jednocześnie poszerzając zasób słownictwa i pozwalają ćwiczyć gramatykę w praktyce.

- Konwersacje sprawdzą się zarówno u tych, którzy chcą przełamać barierę i poczuć swobodę w wypowiadaniu się w nauczanym języku, jak i tych, którzy zamierzają popracować nad płynnością i poprawnością wypowiedzi. Kolejną alternatywą dla zajętych, ale i zmotywowanych osób, może być platforma e-learningowa, zapewniająca indywidualny tok nauki i dostęp 24h na dobę - mówi Magdalena Marcinkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.