W zdrowym ciele, zdrowy duch. Pracownicy firmy energetycznej zostali przebadani

Badanie „Pracodawca witalny 2012” pokazuje, na ile dla pracowników jednej z największych firm energetycznych w Polsce liczy się zdrowy styl życia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Pracownicy firmy energetycznej zostali przebadani

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

27 mar 2013 12:58


Badanie zostało zrealizowane przez Centrum Promowania Zrównoważonego Stylu Życia. To pierwsza taka jednostka naukowa w Polsce stworzona przez Uniwersytet Łódzki, która na zlecenie PGE GiEK opracowała raport dotyczący prozdrowotnych zachowań wśród pracowników największej firmy energetycznej w Polsce. Badanie będzie ważnym elementem polityki personalnej przedsiębiorstwa.

Już w 2011 roku badanie Extended Disc alarmowało, że Polacy są najbardziej zestresowanym narodem na świecie, wyprzedzając pod tym względem między innymi Stany Zjednoczone i Chiny. Rosną wymagania i liczba zadań, lecz niezmienne pozostają terminy, przez co zacieranie granicy pomiędzy pracą a życiem osobistym staje się coraz powszechniejsze. Niekorzystne prognozy demograficzne wskazują, że pracowników na rynku będzie coraz mniej. Alarmującą sytuację dostrzegają nie tylko przedstawiciele biznesu, ale i naukowcy.

Liderzy nauki i biznesu łączą siły

Uniwersytet Łódzki powołał Centrum Promowania Zrównoważonego Stylu Życia, którego celem jest popularyzowanie świadomego i odpowiedzialnego stylu życia poprzez ścisłą współpracę z biznesem.

- Centrum zostało powołane, aby wykorzystać zaplecze badawczo-rozwojowe Uniwersytetu i we współpracy z biznesem tworzyć praktyczne narzędzia i usługi, które pomogą wdrażać rozwiązania prozdrowotne w firmach, a także przeciwdziałać degradacji środowiska - wyjaśnia Maciej Kozakiewicz dyrektor Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami oraz jeden z pomysłodawców utworzenia Centrum Promowania Zrównoważonego Stylu Życia UŁ.

Nowy projekt skupia grono ekspertów, zarówno w dziedzinach zarządzania, socjologii i antropologii, jak i psychologii i fizjologii. Współpracuje z nim także pierwszy diet coach w Polsce.

Pierwszym projektem zrealizowanym przez Centrum jest badanie „Pracodawca witalny 2012" na zlecenie firmy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). Uczelnia współpracuje z koncernem niemal od początku istnienia programu „Uniwersytet Łódzki dla pracodawców". Realizacja badania, w którym udział wzięła kadra kierownicza firmy, jest kontynuacją wieloletniej kooperacji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.