W Uniwersytecie Ekonomicznym ruszą studia na zamówienie IBM

0 0
W Uniwersytecie Ekonomicznym ruszą studia na zamówienie IBM

Od października Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach będzie kształcić przyszłe kadry dla firmy IBM - poinformowała w środę uczelnia. Program studiów powstał na zamówienie i we współpracy z tym światowym koncernem, który w Polsce działa od ponad 20 lat.

W ubiegłym roku firma IBM poinformowała o wyborze Katowic, jako lokalizacji swojego nowego centrum dostarczania usług. Dotąd zatrudnienie w niej znalazło ponad 400 osób, docelowo może to być nawet 2 tys. osób.

Prorektor ds. edukacji i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Wojciech Dyduch poinformował w środę, że od nowego roku akademickiego uczelnia będzie kształcić przyszłe kadry dla IBM w ramach nowej specjalności na kierunku informatyka i komunikacja, która przygotuje studentów do pracy w dużym centrum obsługi biznesu. Program studiów powstał na zamówienie i we współpracy z firmą IBM.

"Studenci będą zdobywać specjalistyczne warsztatowo kompetencje i fach związane przede wszystkim z obsługą baz danych, obsługą finansową dużych podmiotów gospodarczych, a także z pracą biurową" - powiedział Dyduch.

Na początek, uczelnia będzie chciała wykształcić kilkaset osób, ale - jak podkreślił prorektor - docelowo dyplom będzie mogło zdobyć nawet kilka tysięcy osób.

IBM to światowy koncern wytwarzający zaawansowane technologie informatyczne obejmujące systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki. W Polsce IBM działa od ponad 20 lat. Obecnie firma ma tu kilka specjalistycznych ośrodków obsługujących klientów na świecie, w tym m.in. centrum dostarczania usług i operacyjne centrum bezpieczeństwa we Wrocławiu, laboratorium oprogramowania i centrum usług finansowo-księgowych w Krakowie oraz regionalne oddziały handlowe m.in. w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach tworzą cztery wydziały - ekonomii, finansów i ubezpieczeń, informatyki i komunikacji oraz zarządzania, na których łącznie jest 15 kierunków kształcenia. W uczelni studiuje obecnie ponad 12 tys. studentów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.