W szkołach wyższych są dwie kategorie uczących

Edukację wyższą trzeba połączyć z biznesem. Oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale jest to konieczne – wskazywali uczestnicy debaty „Młodzi reformują Polskę”, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W szkołach wyższych są dwie kategorie uczących

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 maj 2014 6:10


- W szkołach wyższych są dwie kategorie uczących - jedna to osoby, które mają dość zajmujące drugie zajęcie, więc nie mają zbyt wiele czasu na pracę na uczelni, i druga kategoria - zawodowi wykładowcy, którzy nie robią nic poza nauczaniem. Tymczasem, jeśli np. w finansach nie wychodzi się poza mury uczelni, nie praktykuje i aktualizuje swojej wiedzy, to jest duży problem - mówił Jakub Karnowski, prezes PKP.

Połączenie edukacji z biznesem potrzebne jest również studiującym - powinno być płynne przejście między tym, co studiujemy, a tym, jaką pracę wykonujemy. Na razie zamiast studiowania na wielu kierunkach, młodym bardziej opłaca się pracować w różnych miejscach.

- Takie doświadczenie jest dla nich o wiele cenniejsze niż uzyskanie trzech różnych dyplomów - mówi Karnowski.

Artykuł powstał na podstawie debaty „Młodzi reformują Polskę", która odbyła się podczas VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.