W Rzeszowie będą kształcić inżynierów medycznych

0 0
W Rzeszowie będą kształcić inżynierów medycznych

Politechnika Rzeszowska uzyskała zgodę na prowadzenie nowego na Podkarpaciu kierunku - inżynier medyczny. Rekrutacja rozpocznie się już w czerwcu 2014 roku. Dla chętnych przygotowano 90 miejsc.

Kierunek inżynierii medycznej przygotował Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej. Zdaniem jej założycieli, na rynku brakuje inżynierów medycznych, którzy byliby specjalistami z zakresu obsługi i serwisowania nowoczesnej aparatury medycznej. Ważną kwestią jest również umiejętność adaptacji urządzeń do danej usługi medycznej i pacjenta.

Inżynieria medyczna stanowi połączenie wiedzy z pogranicza nauk technicznych i medycznych. Prowadzona na wydziale specjalność związana jest z informatycznymi systemami diagnostycznymi. Zaplecze laboratoryjne udostępni Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa.

- Idea uruchomienia tego kierunku wpisuje się w koncepcję rozwoju usług medycznych w województwie podkarpackim, zakładając kształcenie wykwalifikowanej kadry inżynierów, którzy będą wspierać lekarzy w zakresie techniki medycznej i będą mieć kompetencje niezbędne w sprawnie działającym systemie ochrony zdrowia - podkreśla Aleksander Taradajko, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

Więcej: rzeszow.gazeta.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.