W Rzeszowie będą kształcić inżynierów medycznych

Politechnika Rzeszowska uzyskała zgodę na prowadzenie nowego na Podkarpaciu kierunku - inżynier medyczny. Rekrutacja rozpocznie się już w czerwcu 2014 roku. Dla chętnych przygotowano 90 miejsc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Rzeszowie będą kształcić inżynierów medycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: rzeszow.gazeta.pl/Rynek Zdrowia

30 gru 2013 12:11


Kierunek inżynierii medycznej przygotował Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej. Zdaniem jej założycieli, na rynku brakuje inżynierów medycznych, którzy byliby specjalistami z zakresu obsługi i serwisowania nowoczesnej aparatury medycznej. Ważną kwestią jest również umiejętność adaptacji urządzeń do danej usługi medycznej i pacjenta.

Inżynieria medyczna stanowi połączenie wiedzy z pogranicza nauk technicznych i medycznych. Prowadzona na wydziale specjalność związana jest z informatycznymi systemami diagnostycznymi. Zaplecze laboratoryjne udostępni Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa.

- Idea uruchomienia tego kierunku wpisuje się w koncepcję rozwoju usług medycznych w województwie podkarpackim, zakładając kształcenie wykwalifikowanej kadry inżynierów, którzy będą wspierać lekarzy w zakresie techniki medycznej i będą mieć kompetencje niezbędne w sprawnie działającym systemie ochrony zdrowia - podkreśla Aleksander Taradajko, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

Więcej: rzeszow.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.