W rok można zostać podporucznikiem. Uczelnie wojskowe organizują kursy

Wiemy, ile miejsc będzie na rocznych kursach oficerskich w 2018 r. Najwięcej ludzi wyszkoli Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W rok można zostać podporucznikiem. Uczelnie wojskowe organizują kursy

PODZIEL SIĘ


Autor: Włodzimierz Kaleta

23 paź 2017 6:00


• Na przyszłorocznych kursach organizowanych w czterech uczelniach wojskowych przewidziano 540 miejsc.

• Najwięcej miejsc dla cywili, bo prawie 220, przygotowano na 12 miesięcznych kursach w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz w Akademii Marynarki Wojennej.

• Po zakończeniu kursu absolwenci zostaną mianowani na pierwszy stopień oficerski i trafią do służby w całej Polsce

W przyszłym roku studium oficerskie dla kandydatów na podporuczników będą prowadzić cztery uczelnie: Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie oraz, po raz pierwszy, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.

Nie tylko dla żołnierzy

Łącznie na kursach trwających od 3 do 12 miesięcy uczelnie przewidziały 540 miejsc dla żołnierzy i cywili.

Najwięcej kandydatów, bo aż 400, przyjmie wrocławska Akademia Wojsk Lądowych.

- Uczelnia przygotowała 184 miejsca na sześciomiesięcznych kursach dla podoficerów wojsk lądowych. Zorganizuje też dwunastomiesięczne szkolenia na oficerów tylko dla cywili z wyższym wykształceniem magisterskim - informował nas mjr Dominik Pietrasik, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień Łódź.

Czytaj też: Działania edukacyjne to nasz obowiązek

Zarezerwowano dla nich 190 miejsc. Szkolenie odbywać się będzie w korpusach: wojsk lądowych (w grupie pancerno-zmechanizowanej przygotowano najwięcej, bo aż 109 miejsc, także dla potrzeb WOT), łączności i informatyki, logistyki, medycznym, sprawiedliwości, obsługi prawnej oraz finansowym.

Można też do Marynarki Wojennej

Studium oficerskie zorganizuje także Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dębinie, ale tam szkolić się będą przede wszystkim podoficerowie, dla których przewidziano 78 miejsc. Dla cywili zaplanowano jedynie 6 miejsc w grupie meteorologicznej.

W WAT miejsca na sześciomiesięcznych kursach oficerskich zarezerwowane są tylko dla podoficerów (29), z kolei oferta szkolenia kandydatów na oficerów w ramach studium oficerskiego w gdyńskiej AMW skierowana jest wyłącznie do cywilów. Na zorganizowanym po raz pierwszy w akademii szkoleniu kandydatów na oficerów czeka 27 miejsc w różnych specjalnościach.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pol 2017-11-16 08:09:39

Wlatach 50 w Koszalinie po pol rocznym kursie i 7 kl tez wychodzili oficerowie a tu postudjach jest to realne

Karas 2017-11-09 08:34:16

To jest jakiś żart? Dadzą później takiego ,a tu zero praktyki... I się mota, nie więc co i jak. Teoria wyuczona nie zawsze idzie w parze z praktyką. Potem tacy pajacują.

tia 2017-10-23 20:49:09

"Nie tylko dla żołnierzy" To jest dowcip! :-D Miejsc dla żołnierzy jest tyle co kot napłakał (przykładowo 15 miejsc dla szeregowych). Niestety nie stawia się na promowanie swoich kadr, ale na lepienie nowych.