W Łodzi posypały się stypendia. Dla studentów i doktorantów

0 0
W Łodzi posypały się stypendia. Dla studentów i doktorantów
fot. fotolia

14 doktorantów łódzkich uczelni oraz czterech studentów - laureatów lub finalistów ogólnopolskich olimpiad - otrzymało w czwartek (13 listopada) stypendia miasta Łodzi.

Stypendia Miasta Łodzi przyznawane są doktorantom ze szczególnymi osiągnięciami naukowymi oraz laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych, którzy rozpoczęli studia w Łodzi.

"Celem miejskiego programu stypendialnego jest wspieranie pracy naukowej studentów i doktorantów kształcących się na strategicznych dla rozwoju miasta kierunkach" - poinformowała PAP Justyna Kowalska-Grzegory z łódzkiego magistratu.

Czytaj też: Poczta Polska i Bank Pocztowy fundują stypendia ambitnym uczniom

W ramach IV edycji programu o możliwość otrzymania rocznego stypendium ubiegało się 75 osób, w tym ponad 60 doktorantów. Komisja przyznała je 18 osobom - 14 doktorantom łódzkich uczelni oraz czterem studentom. Aż 13 z nich to młodzi naukowcy z Politechniki Łódzkiej. Troje stypendystów ma Uniwersytet Łódzki, a Uniwersytet Medyczny i Akademia Sztuk Pięknych - po jednym.

Tegoroczni laureaci specjalizują się w takich dziedzinach jak m.in. automatyka i robotyka, informatyka, chemia, budowa i eksploatacja maszyn oraz biotechnologia. Studenci otrzymywać będą od 1000 do 1400 zł miesięcznie, a doktoranci - 1820 zł miesięcznie. Stypendia wypłacane będą od listopada tego roku do lipca 2015 r.

Czytaj też: Stypendia dla doktorantów współpracujących z biznesem

W dotychczasowych edycjach miejskiego programu stypendialnego od 2011 r. przyznano w sumie 44 roczne stypendia na łączną kwotę prawie 660 tys. zł.

W czwartek wręczono także 24 stypendia w ramach Programu "Młodzi w Łodzi", które ufundowały firmy działające w mieście i okolicach. Studenci przez 9 miesięcy będą otrzymywać od 600 do 800 zł brutto miesięcznie. W tegorocznej edycji wpłynęło w sumie ponad 400 wniosków stypendialnych.

Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansowały m.in.: firmy BSH i Centrum Komputerowe ZETO - po trzy stypendia, Dalkia Łódź, Obligo, Sukcesja oraz Procter&Gamble - po dwa stypendia. Kilkanaście innych firm ufundowało po jednym stypendium.

Firma Barry Callebaut Manufacturing zapewniła zwrot kosztów zakwaterowania w domu studenckim dla jednej osoby, a Ericpol oraz Xerox ufundowały dodatkowe lektoraty z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Program stypendialny "Młodzi w Łodzi" funkcjonuje od 2008 r. W siedmiu jego edycjach łódzcy pracodawcy ufundowali łącznie 163 stypendia dla najlepszych studentów uczelni, sfinansowali miejsca w akademikach dla 16 osób oraz dodatkowe lektoraty z języka angielskiego, włoskiego i niemieckiego dla ponad 120.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.