W Katowicach powstanie Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej

• Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach powstanie Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej.
• Zajęcia z prawa chińskiego, nawiązywania kontaktów gospodarczych i wiedzy o kulturze prowadzić będą m.in. chińscy eksperci znający język polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Katowicach powstanie Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 lut 2016 16:05


Prof. Rafał Blicharz z wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego powiedział, że przedsięwzięcie w dużej mierze jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Podkreśla, że aby z powodzeniem poruszać się w Chinach i realizować swoje biznesowe zamiary nie można naruszać pewnych reguł, trzeba też orientować się w standardach biznesowych i zapoznać z regulacjami prawnymi.

- Pomysł zrodził się dwa lata temu, gdy udaliśmy się na doroczne spotkania przedstawicieli władz wydziałów prawa z całej Europy. Na tych spotkaniach pojawiają się także przedstawiciele uniwersytetów spoza kontynentu. Pojawiły się wówczas informacje, że Chiny są żywotnie zainteresowane współpracą z uniwersytetami z całego świata - powiedział prof. Blicharz i dodał, że zainteresowanie współpracą wynika m.in. z chęci zawiązania różnorodnych kontaktów.

Zajęcia z chińskimi wykładowcami

Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej ruszy w październiku. W tej współpracy, jak dodał, kluczowe będzie współdziałanie z dwoma uczelniami - Pekińskim Uniwersytetem Studiów Międzynarodowych oraz Uniwersytetem Północnowschodnim w Shenyang, z którym Uniwersytet Śląski współpracuje do wielu lat.

Nabór rozpocznie się najpóźniej za dwa miesiące.

- Projekt Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej jest skierowany dla Polaków, ale także dla osób z państw ościennych, nie tylko studentów - po prostu wszystkich, którzy są zainteresowani Chinami, kulturą tego państwa, jak również podjęciem jakiegoś przedsięwzięcia biznesowego, czy prowadzenia działalności gospodarczej lub współpracy z partnerami chińskimi - powiedział prof. Blicharz.

Zajęcia będą prowadzić m.in. przedstawiciele poszczególnych uczelni chińskich, ich wydziałów prawa, ale także znawcy kultury chińskiej. Będą one organizowane co miesiąc przez kilka dni w językach polskim lub angielskim. Niektórzy z chińskich ekspertów posługują się językiem polskim.

- Chińczycy to życzliwi, otwarci i niezwykle przywiązani do tradycji ludzie, którzy jednocześnie przywiązują wagę do pewnych standardów, o których dzisiaj w Europie się zapomina. Dotyczy to również standardów biznesowych. Dlatego, aby z powodzeniem poruszać się w Chinach i realizować swoje biznesowe zamiary nie można naruszać tych specyficznych reguł tam panujących - dodał.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.