W Katowicach powstanie Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej

0 0
W Katowicach powstanie Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej
Zajęcia będą prowadzić m.in. przedstawiciele poszczególnych uczelni chińskich. (Fot.: Flickr, Alexandre Breveglieri, CC2.0)

• Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach powstanie Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej.
• Zajęcia z prawa chińskiego, nawiązywania kontaktów gospodarczych i wiedzy o kulturze prowadzić będą m.in. chińscy eksperci znający język polski.

Prof. Rafał Blicharz z wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego powiedział, że przedsięwzięcie w dużej mierze jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Podkreśla, że aby z powodzeniem poruszać się w Chinach i realizować swoje biznesowe zamiary nie można naruszać pewnych reguł, trzeba też orientować się w standardach biznesowych i zapoznać z regulacjami prawnymi.

- Pomysł zrodził się dwa lata temu, gdy udaliśmy się na doroczne spotkania przedstawicieli władz wydziałów prawa z całej Europy. Na tych spotkaniach pojawiają się także przedstawiciele uniwersytetów spoza kontynentu. Pojawiły się wówczas informacje, że Chiny są żywotnie zainteresowane współpracą z uniwersytetami z całego świata - powiedział prof. Blicharz i dodał, że zainteresowanie współpracą wynika m.in. z chęci zawiązania różnorodnych kontaktów.

Zajęcia z chińskimi wykładowcami

Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej ruszy w październiku. W tej współpracy, jak dodał, kluczowe będzie współdziałanie z dwoma uczelniami - Pekińskim Uniwersytetem Studiów Międzynarodowych oraz Uniwersytetem Północnowschodnim w Shenyang, z którym Uniwersytet Śląski współpracuje do wielu lat.

Nabór rozpocznie się najpóźniej za dwa miesiące.

- Projekt Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej jest skierowany dla Polaków, ale także dla osób z państw ościennych, nie tylko studentów - po prostu wszystkich, którzy są zainteresowani Chinami, kulturą tego państwa, jak również podjęciem jakiegoś przedsięwzięcia biznesowego, czy prowadzenia działalności gospodarczej lub współpracy z partnerami chińskimi - powiedział prof. Blicharz.

Zajęcia będą prowadzić m.in. przedstawiciele poszczególnych uczelni chińskich, ich wydziałów prawa, ale także znawcy kultury chińskiej. Będą one organizowane co miesiąc przez kilka dni w językach polskim lub angielskim. Niektórzy z chińskich ekspertów posługują się językiem polskim.

- Chińczycy to życzliwi, otwarci i niezwykle przywiązani do tradycji ludzie, którzy jednocześnie przywiązują wagę do pewnych standardów, o których dzisiaj w Europie się zapomina. Dotyczy to również standardów biznesowych. Dlatego, aby z powodzeniem poruszać się w Chinach i realizować swoje biznesowe zamiary nie można naruszać tych specyficznych reguł tam panujących - dodał.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.