Volkswagen Poznań zachęca młode kobiety do nauki w zawodach technicznych

0 0
Volkswagen Poznań zachęca młode kobiety do nauki w zawodach technicznych
- Teraz techniczne zawody chcemy rozpropagować wśród młodych dziewcząt, które zastanawiają się jaką szkołę wybrać – mówi Jolanta Musielak. (Fot. Facebook/VWP)

• Przez dziesięć lat Volkswagen Poznań we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz starostwem powiatowym wykształcił blisko 250 młodych osób.
• Obecnie w czterech klasach zawodowych pod patronatem VWP uczy się 7 dziewcząt.
• W 2015 jedna uczennica kształciła w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. Dziś kształcą się już trzy uczennice.

- Stawiamy na kobiety - deklaruje Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych VWP. - Już teraz możemy się pochwalić dużą liczbą pracownic. I mam tu na myśli nie tylko pracowników administracyjnych. Coraz więcej pań pracuje na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, między innymi w lakierni oraz w dziale zapewnienia Jakości. Dzięki naszemu systemowi kształcenia zawodowego, z którego skorzystało już ponad dwieście osób, pań na produkcji będzie więcej. A przecież to dopiero początek ich drogi zawodowej. Wierzę, że niejedna z nich będzie miała okazję osiągnąć naprawdę wiele w naszej firmie – dodaje Musielak.

Czytaj też wywiad z Jolantą Musielak: Największą zaletą premie - aż 20 proc. zasadniczej pensji

Agnieszka Pałkowska, uczennica trzeciej klasy Zespołu Szkół nr 1 Swarzędzu podkreśla, że o wyborze tej właśnie szkoły zdecydowała ze względu na perspektywę pracy w VWP.

– Praca na produkcji jest dobrym miejscem dla kobiet - mówi Agnieszka Pałkowska, uczennica klasy o profilu monter mechatronik. – Kobiety są efektywne, dokładne, precyzyjne i solidne.

Volkswagen Poznań od dziesięciu lat wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu kształci młodych ludzi w czterech zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. Od września 2016 możliwa będzie też nauka w klasie o profilu mechanik precyzyjny.

Czytaj też: Volkswagen ma sposób na niedopasowanie kompetencyjne. System dualny wprowadził nawet na studiach

Dotychczas koncernowi udało się wykształcić blisko 250 młodych osób. Z tej grupy - 207 znalazło zatrudnienie w poznańskiej fabryce samochodów użytkowych. Niektórzy pracują już przy nowym projekcie produkcji nowej generacji modelu Crafter we Wrześni.

- Teraz techniczne zawody chcemy rozpropagować wśród młodych dziewcząt, które zastanawiają się jaką szkołę wybrać – mówi Jolanta Musielak. – Obserwując rynek pracy można zauważyć, że właśnie osoby z wykształceniem technicznym są i będą poszukiwane przez pracodawców. Mam nadzieję, że poprzez organizację takich wydarzeń, jak Girls Day zachęcimy dziewczęta do skorzystania z tej ścieżki kariery zawodowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.