UOKiK przypomina o konkursie dla kończących studia. Dla zwycięzców po 5 tys. zł

Do końca października można wysyłać zgłoszenia do udziału w konkursie na najlepsze prace magisterskie poświęcone ochronie konsumentów i konkurencji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UOKiK przypomina o konkursie dla kończących studia. Dla zwycięzców po 5 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

23 paź 2014 12:55


Wszyscy studenci zainteresowani tematyką mogą wziąć w nich udział i zawalczyć o nagrody finansowe - 3 w każdej z dwóch dziedzin oraz wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają po 5 tys. zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zachęca studentów do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską i zaprezentowania własnych dokonań naukowych. Komisje wybierające najlepsze opracowania będą oczekiwać na zgłoszenia do końca października.

Czytaj też: Najlepsze programy magisterskie na świecie. Tylko jeden jest z Polski

W kategorii ochrona konkurencji, prace poświęcone polityce antymonopolowej mogą zgłosić absolwenci wszystkich kierunków, o ile spełniają one wymogi przewidziane w regulaminie.

W kategorii ochrona konsumentów przyjmowane są wyłącznie zgłoszenia od absolwentów prawa i administracji, a nadesłane opracowania nie mogą poruszać następujących zagadnień: bezpieczeństwo produktów, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwo żywności oraz jakość wyrobów i usług.

Czytaj też: Polka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie

Dla autorów prac z zakresu prawa antymonopolowego przewidziana jest dodatkowa szansa na otrzymanie wyróżnienia Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.

Komisje konkursowe ocenią poziom merytoryczny oraz edytorski otrzymanych prac. Szczególnie ceniona wśród autorów ma być oryginalność, kreatywność oraz samodzielność w formułowaniu tematów i hipotez badawczych.

Do obu konkursów można zgłaszać prace, które zostały obronione w terminie od 16 października 2013 roku do 15 października 2014 roku. Termin nadsyłania prac mija 31 października 2014 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 stycznia 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.