Uniwersytet Śląski: Studenci będą mogli zdawać egzaminy na odległość

0 0
Uniwersytet Śląski: Studenci będą mogli zdawać egzaminy na odległość
By móc korzystać z rozwiązania studentowi wystarczy komputer z kamerą internetową oraz połączenie z internetem (Aula Uniwersytetu Śląskiego, fot.us.edu.pl)

Uniwersytet Śląski w Katowicach wdraża rozwiązania umożliwiające zdawanie egzaminów i zaliczeń na odległość.

Uczelnia zakupiła sprzęt, który pozwoli studentom będącym w trudnej sytuacji życiowej zorganizować pracę w domu.

"Nowy sprzęt do telekonferencji, umożliwi studentom, którzy znajdują się w wyjątkowych sytuacjach życiowych zdawanie egzaminów - również magisterskich oraz zaliczeń na odległość, pozwoli też podnieść standardy obsługi osób niepełnosprawnych pozwalając wiele spraw zorganizować z domu. Dzięki nowym technologiom studenci będą mogli brać udział w niektórych wykładach i szkoleniach na odległość" - poinformowała we wtorek uczelnia.

Zakupiony przez uczelnię sprzęt daje nowe możliwości e-learningu, pozwala na bezpośrednią dwustronną komunikację.

O projekcie poinformowano podczas konferencji prasowej zorganizowanej w tzw. Studenckiej Strefie Aktywności. Uczestniczyła w niej również zdalnie dwójka studentów niepełnosprawnych - student psychologii Janusz Świtaj oraz student filologii angielskiej Paweł Masarczyk. Obaj testowali urządzenia w ramach tego projektu i pozytywnie ocenili jego działanie.

"Obecny program, który (...) testowałem jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich osób niepełnosprawnych studiujących na naszej uczelni. Można powiedzieć, że żadna niepełnosprawność nie jest teraz przeszkodą, aby zostać aktywnym studentem biorącym udział we wszystkich ważnych wydarzeniach oraz w różnych spotkaniach, konferencjach" - powiedział Świtaj. Wyraził nadzieję, że od przyszłego roku akademickiego będzie miał możliwość uczestniczenia również we wszystkich ćwiczeniach.

Zestaw wideokonferencyjny tworzą m.in. monitor/telewizor, kamera, mikrofon oraz terminal (tzw. kodek), czyli urządzenie zdolne do przekształcania obrazu i dźwięku, który można przekazywać do innych uczestników wideokonferencji.

Dyrektor ds. Informatyzacji UŚ Marcin Serweciński powiedział, że by móc korzystać z tego rozwiązania studentowi wystarczy komputer z kamerą internetową oraz połączenie z internetem.

"Pewne elementy pracy grupowej w systemach e-learningowych były możliwe już od dawna, obecnie chcemy to rozwinąć. Planujemy umożliwić studentom - jeśli będą mieli taką potrzebę - zdawanie zaliczeń, egzaminów, w dalszej kolejności będziemy starali się w oparciu o ten sprzęt organizować szkolenia, dodatkowe kursy, seminaria" - powiedział Serweciński.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.