Uniwersytet Opolski, studia magisterskie: Będzie kierunek lekarski

• Jest pozytywna opinia PKA o kształceniu na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Opolskim.
• Uniwersytet chce by kierunek był uruchomiony w roku akademickim 2017/2018.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uniwersytet Opolski, studia magisterskie: Będzie kierunek lekarski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 maj 2016 19:13


Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wniosek Uniwersytetu Opolskiego (UO) o nadanie Wydziałowi Przyrodniczo-Technicznemu uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku lekarskim na poziomie jednolitych studiów magisterskich – podał Uniwersytet.

Rzecznik Uniwersytetu Opolskiego Marcin Miga powiedział we wtorek  (10 maja), że pozytywna opinia prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wyrażona została w uchwale. W komunikacie Miga dodał, że wniosek UO zostanie przekazany do Ministerstwa Zdrowia do kolejnego zaopiniowania. "Na podstawie tych dwóch ocen Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podejmie decyzję o udzieleniu zgody na otwarcie na UO kierunku lekarskiego" - poinformował.

Czytaj też: Więcej uczelni będzie kształcić przyszłych lekarzy

Prorektor UO ds. promocji i zarządzania prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak dodała, że pozytywna opinia PKA znaczy, iż instytucja ta "przyjęła bez zarzutów przygotowanie UO do uruchomienia kierunku lekarskiego" - zarówno pod względem kadry, jak również organizacji pracy dydaktycznej, zaplecza, organizacji studiów czy zaplecza klinicznego. "Ta opinia to duży krok do uruchomienia kierunku lekarskiego na naszej uczelni" - zaznaczyła prof. Piątkowska-Stepaniak.

Miga wyjaśnił, że Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami jej działań jest "dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości".

UO zabiega o to, by kierunek lekarski był uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Według założeń na I rok studiów na tym kierunku UO mógłby przyjąć 60 studentów. Collegium Medicum, w którym miałyby być prowadzone studia na kierunku lekarskim, ma powstać przy ul. Oleskiej w Opolu. Koszt tej inwestycji obejmującej przebudowę i rozbudowę istniejącego tam obiektu oraz jego wyposażenie, to ponad 41 mln zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.