Universum 2013: pracodawcy w oczach studentów

W tym roku swoje opinie wyraziło ponad 25 500 studentów, oceniając firmy w trzech kategoriach: Biznes, Inżynieria i IT. Przewodzi - Skanska Grupa Budimex, a kolejne wskazania studentów to KGHM Polska Miedź, PGE (Polska Grupa Energetyczna) i ArcelorMittal Poland. Dalej uplasowały się m.in. Samsung Electronics Polska, Volvo Group i Nestlé.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Universum 2013: pracodawcy w oczach studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

22 lip 2013 18:36


Badanie Universum Student Survey, przeprowadzane od kilku lat przez firmę doradczą Universum w środowisku akademickim, pokazuje, jak studenci postrzegają atrakcyjność firm jako potencjalnych pracodawców. Dla studentów ważne jest to, by zatrudnienie było pewne i stabilne.

Firmy, które w oczach studentów są w stanie to zagwarantować lub są z tym kojarzone, plasują się wysoko w rankingach.

ArcelorMittal Poland zajął 14 miejsce w kategorii Inżynieria. Sukces ten cieszy tym bardziej, że jest to skok aż o17 pozycji w stosunku do rankingu z roku ubiegłego.

- Na ogólny odbiór naszej firmy jako pracodawcy zapewne wpływa fakt iż jesteśmy częścią światowego koncernu, co daje najlepszym możliwość pracy nie tylko w Polsce. Od kilku lat nasza firma stawia na aktywną współpracę z młodzieżą. akademicką, szczególnie uczelni technicznych: AGH i Politechniki Śląskiej. Poprzez kluby ZainSTALuj się chcemy zainteresować młodzież pracą w ArcelorMittal Poland, a szeroka oferta praktyk studenckich i staży w naszych oddziałach, daje młodym ludziom możliwość sprawdzenia się już na starcie w życie zawodowe i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy jesteśmy tym właściwym pracodawcą - podkreśla Monika Roznerska, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.