Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nauczą się etyki biznesu

0 0
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nauczą się etyki biznesu
Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. (fot. ue.katowice.pl)

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oferuje szkołom ponadgimnazjalnym swój autorski program - Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT). Chodzi o popularyzowanie wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród młodzieży.

Zainteresowana młodzież może zapisywać się do programu przez stronę internetową uczelni - ue.katowice.pl/elit - do 7 marca.

Rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego Marek Kiczka wyjaśnia, że zajęcia prowadzone będą w kampusie przez wykładowców uniwersyteckich oraz zaprzyjaźnionych specjalistów.

- Uczniowie będą mogli wziąć udział w dwóch blokach zajęciowych. Pierwszy z nich obejmuje zagadnienia z matematyki, ekonometrii, czy statystyki a drugi - spotkania poświęcone różnorodnym tematom ogólnoekonomicznych, na przykład z przedsiębiorczości, czy marketingu - powiedział PAP Kiczka i dodał, że na zakończenie odbędzie się "spotkanie z praktykiem".

Program ELiT jest jak zaznaczył zarówno sposobem na zaprzyjaźnienie się młodzieży z tematami ekonomicznymi, ale również z uczelnią. - Zajęcia organizujemy im po to, aby zaznajomili się z uczelnią, poznali środowisko akademickie i poszerzyli swoją wiedzę w tematach ekonomicznych, co w obecnych czasach jest niezwykle przydatne. Tym sposobem chcemy ich też zachęcić do studiowania ekonomii - dodał.

Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Od października na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się tam ponad 11 tys. studentów.

Uczelnię tworzy pięć wydziałów - ekonomii, finansów i ubezpieczeń, informatyki i komunikacji, zarządzania oraz otwarty we wrześniu 2015 roku w Rybniku - wydział biznesu, finansów i administracji. Na nowym wydziale uruchomiono kierunek o profilu praktycznym - finanse i rachunkowość z dwoma specjalnościami - rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP) oraz inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD). Wśród innych nowych specjalności na wydziałach znalazły się m.in. controlling, menedżer bankowy i specjalista bankowy, menedżer w administracji publicznej. 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.