Uczelnie kuszą nowymi kierunkami i specjalizacjami

- Wyższe uczelnie rozpoczynają rekrutacje kandydatów na studia. Kuszą nowymi kierunkami i specjalizacjami, na które jest większe zapotrzebowanie społeczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uczelnie kuszą nowymi kierunkami i specjalizacjami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Polski

29 maj 2014 8:29


Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rekrutacja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 2 lipca. Uczelnia od nowego roku szkolnego zamierza uruchomić 16 nowych kierunków. Należy do nich m.in. sinologia, na której studenci mogą rozpocząć od zera naukę języka chińskiego. Nową propozycją jest także kierunek "język polski w komunikacji społecznej" przeznaczony dla przyszłych specjalistów od public relation. Na Wydziale Prawa uruchomione zostanie "prawo własności intelektualnej i nowych mediów". Naukę na UJ rozpocznie w październiku ok. 38 tys. studentów, tyle samo ile rok temu - informuje "Dziennik Polski".

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie uruchomi od nowego roku akademickiego trzy nowe kierunki studiów: elektronikę oraz mikroelektronikę w technice i medycynie, a także inżynierię ciepła
. Na AGH rekrutacja rozpoczyna się 3 czerwca.

Politechnika Krakowska nie wprowadza nowych kierunków, pojawią się natomiast nowe specjalności: odnawialne źródła energii elektrycznej, chemia budowlana, budowle i środowisko.
Rekrutacja zaczyna się 3 czerwca.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.