Uczelnie kuszą nowymi kierunkami i specjalizacjami

0 0
Uczelnie kuszą nowymi kierunkami i specjalizacjami

- Wyższe uczelnie rozpoczynają rekrutacje kandydatów na studia. Kuszą nowymi kierunkami i specjalizacjami, na które jest większe zapotrzebowanie społeczne.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rekrutacja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 2 lipca. Uczelnia od nowego roku szkolnego zamierza uruchomić 16 nowych kierunków. Należy do nich m.in. sinologia, na której studenci mogą rozpocząć od zera naukę języka chińskiego. Nową propozycją jest także kierunek "język polski w komunikacji społecznej" przeznaczony dla przyszłych specjalistów od public relation. Na Wydziale Prawa uruchomione zostanie "prawo własności intelektualnej i nowych mediów". Naukę na UJ rozpocznie w październiku ok. 38 tys. studentów, tyle samo ile rok temu - informuje "Dziennik Polski".

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie uruchomi od nowego roku akademickiego trzy nowe kierunki studiów: elektronikę oraz mikroelektronikę w technice i medycynie, a także inżynierię ciepła
. Na AGH rekrutacja rozpoczyna się 3 czerwca.

Politechnika Krakowska nie wprowadza nowych kierunków, pojawią się natomiast nowe specjalności: odnawialne źródła energii elektrycznej, chemia budowlana, budowle i środowisko.
Rekrutacja zaczyna się 3 czerwca.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.