Uczelnia furtką do dobrego pracodawcy

0 0
Uczelnia furtką do dobrego pracodawcy

Decyzja o wyborze szkoły wyższej może mieć wpływ na rozwój całej kariery zawodowej. Dlatego warto zdecydować się na studia, która zapewnią nam więcej niż sam dyplom. Uczelnia powinna ułatwić zdobycie kwalifikacji i doświadczeń cennych z perspektywy pracodawców.

Czas studiów to nie tylko nauka. Pracodawcy zatrudniając studentów i absolwentów zwracają uwagę przede wszystkim, jaką wiedzą praktyczną obok tej merytorycznej mogą się pochwalić kandydaci.

Cenione są praktyki i staże, udział w dodatkowych projektach, potwierdzone umiejętności organizacyjne, biegła znajomość języków obcych.

- Ważna jest także proaktywna postawa, o której świadczy zaangażowanie w inicjatywy z obszaru wolontariatu czy nawet zainteresowań takich jak sport. To czym będziemy mogli pochwalić się przed przyszłym pracodawcą zależy w głównej mierze od nas samych - ale uczelnia może znacznie ułatwić nam zdobycie atutów do cv - zauważa Natalia Wyrwińska, lider zespołu Antal IT Services.

Konsultanci Antal International wskazali szereg elementów, które w znacznej mierze pokazują czy uczelnia dba o zwiększenie szans swoich absolwentów na rynku pracy. Warto przeanalizować wybrane szkoły pod kątem spełnienia tych kryteriów, zanim zdecydujemy się na zainwestowanie swojego czasu i często pieniędzy w dalszą edukację.

Staże i praktyki

Staże i praktyki to pierwsza rzecz, o którą zapyta przyszły pracodawca. Zaprezentowanie ciekawych praktyk w cv z pewnością zaprocentuje, dlatego warto upewnić się, że uczelniane biuro karier współpracuje z firmami w tym zakresie. Niektóre uczelnie wprowadzają nawet pełne programy edukacyjne, dzięki którym część absolwentów ma zagwarantowaną pracę np. w lokalnie największych firmach.

- Szukając informacji o stażach oferowanych przez uczelnię zwróćmy uwagę ile ofert pracy jest dostępnych na stronie internetowej - jeśli jest ich tylko kilka szansa, że znajdziemy się w gronie nielicznych wybrańców jest niewielka. Dowiedzmy się także więcej o firmach, które ogłaszają zapotrzebowanie na stażystów - czy są cenione na rynku, jakie są opinie o ich programach stażowych - radzi Natalia Wyrwińska.

Współpraca międzynarodowa

Ważnym atutem młodego kandydata, szczególnie w firmach międzynarodowych będzie zdobycie doświadczenia w innych krajach. Obecnie większość szkół prowadzi wymiany w ramach programu Socrates-Erasmus czy wspólpracy partnerskiej z uczelnią zagraniczną. Coraz częsciej wdrażane są też inicjatywy o charakterze bardziej zawodowym, jak np. Leonardo da Vinci. Warto sprawdzić, na jak dużą skalę prowadzone są tego typu działania w wybranej uczelni.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.