Tytuł magistra jednak ma znaczenie

Zdobycie dyplomu na studiach pomaga w znalezieniu pracę. Potwierdzają to zarówno statystyki, jak i eksperci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tytuł magistra jednak ma znaczenie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 mar 2014 10:15


Okazuje się, liczba osób z magistrem do 17 roku życia to niewielki odsetek wśród bezrobotnych. Z danych GUS wynika, że stanowią zaledwie 1,5 proc. wszystkich bezrobotnych. Dane GUS pokazują także, że bezrobocie wszystkich absolwentów szkół wyższych jest małe - 5,6 proc. Nie wzrasta mimo, że na rynku pracy przybywa coraz więcej osób z magistrem. - Badania i statystyki potwierdzają, że osoby z wyższym wykształceniem zdecydowanie lepiej niż inni radzą sobie na rynku pracy - mówi dla "Rzeczpospolitej" prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Eksperci ostrzegają jednak przed złą jakością studiów. - Jakość studiów się pogarsza i dlatego warto się zastanowić, co zrobić, by ją poprawić - zauważa na łamach "Rz" prof. Aleksander Bobko, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podobnego zdania są pracodawcy. Wojciech Morawski, prezes firmy Atlantic, mówi na łamach „Rz", że młodzi pracownicy są tańsi i dlatego firmy chcą w nich inwestować i pozwolić na naukę umiejętności praktycznych.

Chociaż studentów nadal jest bardzo dużo, to jednak ich liczba maleje. Zdaniem ekspertów jest to szansa na poprawę jakości kształcenia i dobrego przygotowania do zawodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.