Tytuł magistra jednak ma znaczenie

0 0
Tytuł magistra jednak ma znaczenie

Zdobycie dyplomu na studiach pomaga w znalezieniu pracę. Potwierdzają to zarówno statystyki, jak i eksperci.

Okazuje się, liczba osób z magistrem do 17 roku życia to niewielki odsetek wśród bezrobotnych. Z danych GUS wynika, że stanowią zaledwie 1,5 proc. wszystkich bezrobotnych. Dane GUS pokazują także, że bezrobocie wszystkich absolwentów szkół wyższych jest małe - 5,6 proc. Nie wzrasta mimo, że na rynku pracy przybywa coraz więcej osób z magistrem. - Badania i statystyki potwierdzają, że osoby z wyższym wykształceniem zdecydowanie lepiej niż inni radzą sobie na rynku pracy - mówi dla "Rzeczpospolitej" prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Eksperci ostrzegają jednak przed złą jakością studiów. - Jakość studiów się pogarsza i dlatego warto się zastanowić, co zrobić, by ją poprawić - zauważa na łamach "Rz" prof. Aleksander Bobko, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podobnego zdania są pracodawcy. Wojciech Morawski, prezes firmy Atlantic, mówi na łamach „Rz", że młodzi pracownicy są tańsi i dlatego firmy chcą w nich inwestować i pozwolić na naukę umiejętności praktycznych.

Chociaż studentów nadal jest bardzo dużo, to jednak ich liczba maleje. Zdaniem ekspertów jest to szansa na poprawę jakości kształcenia i dobrego przygotowania do zawodu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.