Twórcy start-upów z Europy szkolili się w kampusie Google'a w Warszawie

Technologie umożliwiające badanie poziomu witamin w organizmie czy stworzenie na ścianie interaktywnego ekranu dotykowego - to niektóre pomysły twórców start-upów z Europy Środkowej, którzy przez tydzień szkolili się w Google Campus Warsaw. 11 grudnia Centrum odwiedziła prezydent stolicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Twórcy start-upów z Europy szkolili się w kampusie Google'a w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 gru 2015 7:30


Kampus Google'a na warszawskiej Pradze zakończył w piątek pierwszą odsłonę swojego programu edukacyjnego - Campus Exchange. Wzięli w nim udział autorzy siedmiu start-upów z sześciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Przez pięć dni pod okiem ekspertów z całego świata uczyli się m.in., jak prezentować swoje firmy w rozmowach z inwestorami.

"Firmy otrzymały wiele wskazówek odnośnie tego, jak rozwijać swoje firmy i produkty oraz jak pokierować swoją strategią, żeby zdobywać globalne rynki" - powiedział PAP szef Campus Warsaw Rafał Plutecki.

Uczestnikami programu byli autorzy start-upów, którzy mają gotowy produkt i rozpoczęli lub są gotowi na ich sprzedaż.

"Firma z Chorwacji ma pierwszą na świecie technologię, która umożliwia zbadanie poziomu witamin w ciele urządzeniem podobnym do długopisu, podłączonego kablem do smartfona. To jest pierwsze takie domowe urządzenie" - opowiadał Plutecki.

Natomiast firma z Zielonej Góry wynalazła sposób, aby zamienić dowolną powierzchnię, np. ścianę w domu czy w biurze, na interaktywny ekran dotykowy. Służy do tego zwykły rzutnik oraz popularne urządzenie xbox, które bada ruch człowieka. Za pomocą tego urządzenia można przeglądać np. mapy miast.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która odwiedziła w piątek Campus Warsaw, powiedziała PAP, że kampus Google'a jest przykładem tworzenia na warszawskiej Pradze dobrego klimatu dla innowacyjnych pomysłów.

Warsaw Campus jest pierwszym tego typu miejscem w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym działającym na świecie. Na trzech piętrach na terenie Centrum Praskiego Koneser znajdują się kawiarnia oraz sale, w których mają się odbywać szkolenia, warsztaty i wykłady. Uroczyste otwarcie ośrodka nastąpiło 19 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wito 2015-12-16 21:40:53

Campus w Koneserze ciężko było uwierzyć że to właśnie Praga stanie się kreatywnym centrum Polski. Wydaje mi się że cała inwestycja na Ząbkowskiej zasługuje na uwagę. A teraz była fabryka wódki będzie znów pracować pełną parą tylko nad najlepszymi startupami :)